5 دقیقه

زمان مطالعه

10 ویژگی بهترین ترازو دیجیتال فروشگاهی چیست؟

فهرست مطالب

ترازو یا همان  قِسطاس، شاهین، تَریس، مِحمَل (ترازوهای ویژة وزن کردن طلا)، حَبّابَه، قَبّان یا قپان و قَرَسطون از 5 هزار سال قبل از میلاد اختراع شدند. تا قرن هجدهم ترازو به شکل نخستین بود و کارهای روزمره مردم را انجام می‌داد ولی پس از آن نیازها تغییر کرد و جهش‌هایی در نوع طراحی ترازوها اتفاق افتاد. اوج این شکوفایی در قرن بیستم رخ داد و ترازو دیجیتال پا به عرصه بازار گذاشتند.

 ترازوها تجهیزات حیاتی برای بخش‌های تجاری از جمله فروشگاه‌های مواد غذایی، انبارهای پست، مراکز خرید، خواربار فروشی‌ها، قصابی‌ها و … محسوب می شوند. امروزه این دستگاه‌ها به دلیل دقت، سرعت و دوام خود در بازار عضوی اساسی و مهم هستند، پس بهتر است قبل از خرید با ویژگی‌ها و فواید این وسیله مهم بیشتر آشنا شوید. همراه ما باشید تا با این ویژگی‌های مهم آشنا شوید.

ویژگی‌های ترازو دیجیتال فروشگاهی

یک ترازو فروشگاهی دارای ویژگی‌های متفاوتی است که بهتر است مهم ترین آن‌ها را بدانیم:

ساختار

ساختار ترازو دیجیتال بسته به برند در طرح‌های مختلفی ارائه می‌شود ولی در اکثر مواقع به دلیل استحکام بالا دستگاه‌ها از بدنه فلزی یا از آلیاژ آلومینیوم تولید می‌شوند. نمای فیزیکی این دستگاه‌های توزین که مسئولیت تحمل بار بر عهده آن است نیزاز بدنه و سینی تشکیل شده است.  

دقت

یکی از مهم ترین ویژگی‌های ترازو دیجیتال دقت سنجش آن است. ترازوهای توزین الکترونیکی معمولاً دقیق‌تر از ترازوهای آنالوگ هستند زیرا از فناوری دیجیتال برای ارائه اندازه‌گیری‌های دقیق تر استفاده می‌کنند. یکی از آپشن‌های ترازوهای دیجیتال قابل تنظیم بودن این ترازوهاست. کاربران این ترازوها با توجه به نوع کسب و کاری که دارند و مقدار دقت اندازه گیری مورد نیازشان را می توانند تنظیم کنند. به عنوان نمونه دقت اندازه گیری در یک عطاری و ادویه فروشی با دقت یک دستگاه در یک پروتئین فروشی متفاوت و قابل تنظیم است. این دستگاه‌ها معمولا با ظرفیت 40 کیلوگرم برای اصنافی از جمله خشکباری‌ها، شیرینی فروشی‌ها و بسته‌های متوسط و کوچک ادارات پست و به خصوص تولیدی‌های کوچک نیز بسیار ایده آل است.

سرعت

یکی از دغدغه‌های صاحبین مشاغل؛ ازدحام در محل صندوق در زمان پرداخت است. با نصب صندوق ترازو معمولا در فروشگاه‌ها یا مراکز شلوغ این دغدغه به مقدار قابل ملاحظه‌ای کاهش پیدا می‌کند. وقتی یک ترازو فروشگاهی نصب می‌شود، چون دیگر نیازی به وارد کردن دستی اطلاعات در سیستم نیست، کاربر با سرعت بسیار بالا می‌تواند محصولات را روی ترازو بگذارد و از آنجا که قیمت محصول پیش از آغاز به کار کاربر در ترازو ذخیره شده است قیمت کالا به سرعت و با دقت محاسبه و فاکتور در لحظه صادر می‌شود.  

یکپارچگی

صندوق دیجیتال فروشگاهی از ادغام ترازو و صندوق فروش تشکیل شده است و مدیر کسب و کار به جای خرید چندین دستگاه جداگانه با خرید یک دستگاه یکپارچه براحتی از تمام قابلیت‌های این دستگاه‌ها در یک صندوق ترازو فروشگاهی استفاده و هزینه گزاف بابت هر دستگاه جداگانه پرداخت نمی‌کند.

ظرفیت حافظه

با توجه به تعدد بالای کالاها در برخی از کسب و کارها به سادگی می‌توان روی حافظه داخلی بالای دستگاه حساب ویژه کرد. در این نوع ترازوهای فروشگاهی علاوه بر اینکه می توانید قیمت بسیاری از محصولاتتان را وارد کنید، می توانید فاکتورهای مورد نیازتان را نیز در لحظه و از طریق بایگانی حافظه دریافت کنید و دیگر نیاز به محاسبات پیچیده و نگهداری فیزیک فاکتورها را احساس نخواهید کرد.

ابعاد

یکی از ویژگی‌های مهم دستگاه توزین فروشگاهی یا همان ترازو فروشگاهی ابعاد دستگاه است. صاحبین کسب و کار بجای استفاده از چندین دستگاه صندوق فروش و ترازو و چاپگر فقط یک ترازو فروشگاهی تهیه و فقط یک فضا را اشغال می‌کند.

ابعاد سینی

ابعاد سینی باید طوری سفارش داده شود که در حین استفاده با توجه به نوع کسب و کار حجم بیشتر یا کمتری از کالا در درموقع وزن کشی در ترازو درست قرار گیرد. این موضوع با توجه به رسته شغلی مهم است.

قابلیت اتصال

صندوق ترازو فروشگاهی می‌تواند با داشتن قابلیت اتصال به بارکدخوان، قابلیت اتصال به کشوی پول، قابلیت چاپ فاکتور با اتصال به فیش پرینتر، امکان اتصال به شبکه و استفاده از دستگاه به صورت شبکه از طریق Ethernet بسیاری از نیازهای شما را در کسب و کار پاسخ دهد.  

تعیین سطح دسترسی

در بسیاری از کسب و کارها همکاران صندوق در دو شیفت صبح و عصر فعالیت می‌کنند و این موضوع مدیریت کارمندان را با مشکل مواجه می‌کند. در صندوق ترازو فروشگاهی می توان امکان تعیین سطح دسترسی برای کاربر ایجاد کرد و مدیریت فروشگاه براحتی فروشگاه و کارکنان را حسب زمان حضور مدیریت کند.  

تنظیم قیمت

یکی از ویژگی‌های مهم ترازو فروشگاهی ارتباط دیجیتالی است. این ارتباط دیجیتالی باعث می شود که دیگر نیازی به کالیبراسیون نداشته باشیم.

دیگر ویژگی‌ها

ویژگی‌های یک صندوق ترازو فروشگاهی بسیار بیشتر از موارد ذکر شده است و بعد از ظرفیت و دقت، ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی که عنوان شد می توان به  لبه دار یا تخت بودن سینی، امکان قفل شدن ترازو، امکان ردیابی کردن کالاها، قابليت چاپ بارکد سطر و تجميعی، وجود پورت‌های مختلف ارتباطی، صفحه کلید لمسی و…  اشاره کرد. با در نظر گرفتن این موارد  به راحتی می‌توانید نیاز فروشگاه‌های خودتان را برطرف کنید.  

آشنایی با ترازو فروشگاهی بایامکس مدل MAXSCALE 100

ترازو فروشگاهی MAXSCALE 100 بـا طراحـی یکپارچـه همـه امکانـات لازم از جملـه صندوق فروشگاهی، ترازو و چاپگر برچسـب را به شـکلی کاملا هوشـمندانه در خـود جـای داده اسـت. فروشـگاه‌هـای توزینـی و هایپرمارکـت‌هـا بـا اقلام فـراوان مـی‌تواننـد بـا اسـتفاده از ایـن محصـول همزمـان نسـبت بـه انتخـاب سـریع کالا از صفحـه لمسـی، سـنجش دقیـق وزن کالا و سـپس چـاپ لیبل قیمـت اقدام کرده، حتـی ایـن دسـتگاه را در دسـترس مشـتریان خـود قـرار دهند تـا بـه صـورت شـخصی نسـبت بـه توزیـن کالا اقـدام کنند.

صندوق ترازو بایامکس برای استفاده در قنادی‌ها، اغذیه فروشی‌ها، سوپرمارکت‌ها و تمام فروشگاه‌هایی که به صندوق فروشگاهی و ترازوی توزین در کنار هم نیاز دارند، انتخابی هوشمندانه و کاربردی به حساب می‌آید. این دستگاه در واقع ادغام دو محصول در یک محصول است. از ترازو برای وزن کشی محصولات در فروشگاه استفاده می‌شود و صندوق فروشگاهی نیز روشی مدرن برای فروش و سفارش‌گیری است. این صندوق فروش با ترازو با دقت 2 تا 10 گرم و با ظرفیت ۳۰ کیلوگرم برای اصنافی از جمله خشکباری‌ها، شیرینی فروشی‌ها و به‌خصوص تولیدی‌های کوچک نیز ایده آل است. از مشخصات این دستگاه می‌توان به CPU intel Celeron J1900 ، رم 4 GB DDR3L و حافظه 120 GB SSD نیز اشاره کرد. بدنه صندوق فروش با ترازو Posscale بایامکس مقاومت بالایی دارد. همچنین برای این صندوق فروشگاهی پوزبانک نمایشگر لمسی 15 اینچی تعبیه شده است.

ویژگی ترازو فروشگاهی بایامکس مدل MAXSCALE 100

این صندوق فروش قابلیت پشتیبانی از سیستم عامل‌های ویندوز 7 ، 8.1 و 10 را نیز دارد. از پورت‌های این دستگاه می‌توان به 3 عدد پورت USB2، یک عدد پورت USB3، یک عدد پورت LAN، یک عدد پورت VGA و یک عدد پورت RJ45 اشاره کرد. همین درگاه‌ها امکان متصل شدن دستگاه به دستگاه‌های جانبی از جمله بارکدخوان و کارتخوان را میسر می سازد. شما می‌توانید این محصول را برای صدور فاکتور به چاپگر متصل کنید. این صندوق فروشگاهی قابلیت پرینت لیبل و اتصال به فیش پرینتر را دارد و در صورتی که برق قطع شود، می‌توانید به راحتی با دستگاه به کار خود ادامه دهید و در قسمت پائین با استفاده از نمایشگر تعبیه شده عملیات توزین را انجام دهید.

قیمت ترازوی دیجیتال فروشگاهی

در واقع قیمت یک صندوق ترازو دیجیتال فروشگاهی بسیار کمتر و مناسب تر ازخرید همزمان سه دستگاه و گاها چهار دستگاه صندوق فروش+ ترازو+ بارکد خوان +پرینتر است . شما با خرید یک صندوق ترازو از لحاظ ریالی در هزینه‌های خود صرفه جویی کرده‌اید.

 شرایط خرید ترازو فروشگاهی چیست؟

شما برای خرید ترازو دیجیتال بایامکس شرکت ترناسیستم پس از تماس با شماره 0214300025 می‌توانید از شرایط خرید اقساطی این کالا مطلع شوید و یا با خرید نقدی کالا سریعا آن را تحویل بگیرید.

شرایط تحویل چیست؟

شرکت بایامکس با داشتن نمایندگی‌های متعدد در ایران شرایط تحویل صندوق فروش را بسیار راحت کرده است.

زمان تحویل صندوق ترازوی فروشگاهی چقدر است؟

برای تحویل یک عدد دستگاه صندوق ترازو بین  یک الی دوروز کاری کالا تحویل می‌شود و برای بیش از سه دستگاه بین پنج الی شش روز زمان تحویل کالا است.

کسب‌ وکارها برای داشتن بهترین و دقیق‌ترین نتایج، به تجهیزات پیشرفته‌ای نیاز دارند که دارای پیکربندی پیشرفته باشند شما به عنوان مدیر باید بدانید چه کالایی را از کجا تهیه می‌کنید و کالای تهیه شده چه ویژگی‌هایی دارد بنابراین از منابع قابل اعتماد خرید و مطمئن شوید که با مشکلات فنی جزئی درگیر نمی شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه :

https://bayamax.com/?p=16378

اشتراک گذاری :