7 دقیقه

زمان مطالعه

آمار پرداخت‌های  بدون تماس در سال 2022 با NFC

 پرداخت‌های  بدون تماس در سال 2022
فهرست مطالب

 پرداخت‌های  بدون تماس در سال 2022

بازبینی شده توسط  Meaghan Brophy ، نوشته شده : Brigitte Hodge تاریخ انتشار :JULY 12, 2022

قسمت دوم:

پرداخت‌های بدون تماس، تراکنش‌هایی هستند که با ضربه زدن روی یک کارت تراشه بدون تماس، دستگاه تلفن همراه دارای قابلیت پرداخت، کد QR یا کاورهای قابل پوشش روی یک دستگاه پرداخت بدون تماس انجام می‌شوند. پذیرش این پرداخت‌ها با شروع همه‌گیری کووید-19 به سرعت روبه افزایش بود و در سال 2022، روند استفاده از پرداخت بدون تماس همچنان در حال بالارفتن است. به عبارتی دیگر، پرداخت‌های NFC، پرداخت‌های بدون تماس هستند که از فناوری ارتباطات میدان نزدیک (NFC) برای تبادل داده‌ها بین READERها  و دستگاه‌های پرداخت مانند Apple Pay و Google Pay در کیف‌های الکترونیکی گوشی‌های هوشمند، ساعت‌های هوشمند یا کارت‌های اعتباری استفاده می‌کنند.

برای درک بهتر چشم انداز پرداخت‌های مدرن و گنجاندن این روش های پرداخت در کسب و کار خود، به آمار پرداخت های بدون تماس ما در زیر نگاهی بیندازید که در قالب 19 آمار از پرداخت‌های  بدون تماس در سال 2022 منتشر شده است.

آمار رشد پرداخت های بدون تماس

1. از سال 2019 تا 2020، 150 درصد افزایش در تراکنش‌های پرداخت بدون تماس وجود داشته است.

طبق نظرسنجی پرداخت دیجیتال 2019 American Express، قبل از همه‌گیری، تنها حدود یک چهارم آمریکایی‌ها از روش پرداخت بدون تماس استفاده می‌کردند. در همان زمان، تنها 48 درصد از خرده فروشان بدون تماس را در کسب و کارشان آورده بودند.

مطالعه ای از VISA نشان می‌دهد که پرداخت‌های غیرتماسی در ایالات متحده سالانه به میزان قابل توجهی 150 درصد افزایش یافته است.

2. در سال 2021، بیش از 80 درصد از مصرف کنندگان ایالات متحده از پرداخت‌های بدون تماس استفاده می کردند.

در گزارش Raydiant’s State of Payments Withless 2021، مشخص شد که 80 درصد از مصرف کنندگان آمریکایی از پرداخت‌های بدون تماس استفاده کرده‌اند. به گفته Raydiant، استفاده از پرداخت‌های بدون تماس “بی شک در حال افزایش است.”

3. ایالات متحده در حال حاضر بیشترین کارت‌های بدون تماس را در بین سایر بازارهای جهان دارد.

تا اواسط سال 2020 حدود 175 میلیون کارت در گردش بود که 9 شرکت از 10 شرکت برتر کارت ایالات متحده به طور فعال کارت‌های بدون تماس جدید را عرضه کردند.

4. پیش بینی می شود ارزش بازار جهانی پرداخت های بدون تماس تا سال 2026 تقریباً چهار برابر شود.

این روند استفاده سریع از این روش پرداخت نه تنها  فقط در ایالات متحده، بلکه طبق تحقیقات  در کل جهان   متأثر از  کووید-19 و پیش‌بینی‌هایی که انجام شده، نشان می‌دهد که ارزش بازار پایانه‌های پرداخت بدون تماس جهانی در سال 2020 به 13.23 میلیارد دلار رسیده و انتظار می‌رود تا سال 2026 به 51.07 میلیارد دلار برسد. این امر اندازه بازار جهانی بدون تماس را در عرض چند سال تقریباً چهار برابر خواهد کرد.

5. 67 درصد از خرده فروشان ایالات متحده نوعی از خدمات پرداخت بدون تماس را به خریداران ارائه می‌دهند.

در سال 2021، بیش از دو سوم خرده‌فروشان نوعی پرداخت بدون تماس را پذیرفتند، از جمله کارت‌های بدون تماس کارت‌خوان هایی که با ضربه کوچک کار می‌کنند: (58 درصد خرده‌فروشان این کار را ارائه می‌دهند، در مقایسه با 40 درصدی که در سال 2019 استفاده می‌کردند) و پرداخت‌های کیف پول دیجیتال در تلفن های همراه (56 درصد در مقایسه با 44 درصدی که در سال2019 استفاده می‌کردند.

 پرداخت‌های  بدون تماس در سال 2022

این لوگو نمادی است که در بیشتر کارت ها و پایانه های پرداخت برای نشان دادن سازگاری پرداخت بدون تماس می‌توانید ببینید. (منبع: ویکی پدیا)

 آمار و انتظارات تجاری در مورد پرداخت های بدون تماس

6. 74 درصد از خرده فروشان قصد داشتند پس از همه گیری به استفاده از پرداخت های بدون تماس ادامه دهند. در یک مطالعه جهانی در سال 2020، Mastercard دریافت شد، که 74درصد از خرده فروشان در سراسر جهان قصد دارند به استفاده از پرداخت‌های بدون تماس پس از همه گیری ادامه دهند

7. 59 درصد از مشاغل کوچک که در حال حاضر با پول نقد کار نمی‌کنند یا قصد دارند در دو سال آینده فقط به استفاده از پرداخت‌های دیجیتالی روی آورند.

در یک نظرسنجی که VISA انجام داد در سال 2022 از مشاغل کوچک،  متوجه شدند که 59درصد از مشاغل کوچک در حال حاضر از پرداخت های دیجیتال استفاده می کنند یا قصد دارند تا سال 2024 از پرداخت‌های دیجیتال استفاده کنند.

8. 81 درصد از بازرگانان قصد دارند پرداخت‌های بدون تماس را به گزینه پرداخت همیشگی‌شان تبدیل کنند.

9. 73 درصد از بازرگانان ترجیح می‌دهند مشتریان از روش پرداخت بدون تماس استفاده کنند.

به دلایل تمیزی و راحتی، 73 درصد از خرده فروشان موافق هستند که از زمان شیوع بیماری همه گیر، ترجیح می دهند مشتریان از روش پرداخت بدون تماس استفاده کنند تا اینکه کارت خود را بکشند یا  چیپ ست‌ها استفاده کنند.

10. 73 درصد از مشاغل کوچک معتقدند که اشکال جدید پرداخت های دیجیتال برای رشد آن‌ها مهم و اساسی است.

دراین مطالعه VISA که در سال 2022 انجام داد نشان داد که 73 درصداز مشاغل کوچک معتقدند که پذیرش شکل‌های مختلف پرداخت دیجیتال برای رشد تجارت آن‌ها بسیار مهم است و آن‌ها درست می‌گویند. هنگامی که VISA از مشتریان در مورد عوامل اصلی (بجز قیمت) تأثیرگذار بر انتخاب خرید آن‌ها از فروشگاه سؤال کرد، 36درصدپاسخ دادند “پرداخت دیجیتال ” بر انتخاب آن فروشگاه موثر بوده است.

11. 67 درصد از خرده فروشانی که پرداخت‌های بدون تماس را  قبول نکرده و استفاده نکرده بودند، هزینه‌های بالاتر را که ممکن است از طریق این روش پرداخت متحمل شوند را به عنوان نگرانی اصلی ذکر می‌کنند.

وقتی از 67 درصد خرده فروشان در مورد تردیدهایشان در مورد پذیرش پرداخت‌های بدون تماس سؤال شد، گفتند که افزایش هزینه‌های کارمزد با استفاده از پرداخت‌های بدون تماس نگرانی اصلی است. این ترس اما اشتباه است.

فدراسیون ملی خرده‌فروشی (NRF) توضیح می‌دهد: «بانک‌ها زمانی که از کارت اعتباری برای خرید حضوری استفاده می‌شود، به طور متوسط حدود 2.5 درصد کارمزدی از کارتخوان‌دارها دریافت می‌کنند و این کارمزد صرف‌نظر از اینکه دستگاه کارتخوان لمسی باشد یا دستگاه‌هایی که با ضربه کوچک کار می‌کنند، یا پرداخت‌هایی که با تلفن همراه پرداخت می‌شوند، یکسان است.

هزینه‌های کارمزد بالاتر فقط برای خریدهای از راه دور اعمال می شود، به‌عنوان مثال، خریدهای آنلاین یا تراکنش‌های انجام شده از طریق تلفن کارمزد بیشتری دارند.

سایر نگرانی های خرده فروشان عبارتند از:

امنیت سایبری و حریم خصوصی داده ها (65درصد)

افزایش تقلب (63درصد)

افزایش بازپرداخت و خریدهای بحث برانگیز(61درصد)

احساسات و رفتارهای مصرف کننده

12. 70 درصد از بازرگانان ایالات متحده مشتریانی را می بینند که گزینه‌های پرداخت بدون تماس را درخواست می کنند.

علاقه مصرف کننده و پذیرش تاجر از پرداخت بدون تماس دست به دست هم می دهند.

در سال 2020، 70 درصد از بازرگانان ایالات متحده گفتند که مشتریان باتجربه ای داشتند که گزینه های پرداخت بدون تماس را درخواست می کردند. در نتیجه، یک سوم از بازرگانانی که قبلاً پرداخت بدون تماس را ارائه نمی‌دادند، شروع به بررسی این روش پرداخت کردند.

13. راحتی و سرعت مهمترین دلایلی هستند که مصرف کنندگان پرداخت بدون تماس را ترجیح می‌دهند.

در گزارشی از Amex در سال 2021، از مصرف کنندگان پرسیده شد که چرا پرداخت‌های بدون تماس را ترجیح می دهند. 73 درصد از پاسخ دهندگان، راحتی را به عنوان دلیل اصلی و 54 درصد را سرعت انتقال پول را ذکر کرده‌اند.

14. 82 درصد از مصرف کنندگان بدون تماس را به عنوان روشی تمیزتر برای پرداخت می دانند.

نظرسنجی MASTER CARD نشان داد که 82 درصد از خریداران خرید بدون تماس را راهی تمیزتر برای انجام تراکنش‌ها می‌دانند. علاوه بر این، نظرسنجی از Raydiant نشان داد که حدود 65درصد از مصرف کنندگان تا حدودی یا بسیار نگران تمیزی  دستگاه‌های کارتخوان برای خرید در فروشگاه هستند.

15. 41 درصد از مصرف کنندگان از فروشگاهی که پرداخت بدون تماس ندارد، خرید نمی کنند.

مطالعه Visa Back To Business در سال 2022 نشان داد که مشاغلی که منحصراً روش‌های پرداخت را ارائه می‌کنند که نیاز به تماس با صندوقدار یا دستگاه مشترک مانند کارتخوان دارند، 41درصد از مصرف‌کنندگان را منصرف می‌کنند.

16. 57 درصد از مصرف کنندگان می گویند که آن‌ها تمایل بیشتری به تجارت با خرده فروشانی دارند که گزینه پرداخت بدون تماس را ارائه می‌دهند.

بیش از نیمی از مصرف‌کنندگان (57 درصد) خواه به دلایل ایمنی باشد یا صرفاً به دلیل راحتی، بیشتر از خرده‌فروشانی که پرداخت‌های بدون تماس را ارائه می‌دهند، معامله می‌کنند.

17. در سراسر جهان، 46 درصد از مصرف کنندگان کارت بالایی کیف پول خود را با کارتی که بدون تماس ارائه می‌دهد، تعویض کرده اند.

مطالعه‌ای در سال 2020 توسط Mastercard نشان داد که تقریباً برای نیمی از مصرف‌کنندگان جهانی، کارت پیش‌فرض آن‌ها، چه فیزیکی و چه دیجیتال به کارت بدون تماس تبدیل شده است. این موضوع علی الخصوص برای مشتریان زیر 35 سال افزایش  پیدا کرده است، به طوری که 52درصد از این جمعیت کارت بدون تماس خود را به‌عنوان گزینه پرداخت “بالای کیف پول” انتخاب می کنند.

با از دست دادن محبوبیت روش‌های قدیمی‌تر پرداخت در بین مصرف‌کنندگان، زمان آن رسیده که پرداخت‌های خود را به‌روز کنید.

18. دلایل اصلی عدم انتخاب خریداران از روش پرداخت بدون تماس، تجربه کندی عملیات پرداخت یا ناموفق بودن آن و یا نگرانی های امنیتی است.

می‌دانیم که تمیز بودن و راحتی در استفاده از این روش از فاکتورهای اصلی برای انتخاب پرداخت غیرتماسی هستند، اما عوامل اصلی برای عدم استفاده از این روش پرداخت غیرتماسی چیست؟ طبق گزارش Raydiant در سال 2021 وضعیت پرداخت‌های بدون تماس، مهمترین دلایلی که مردم از روش پرداخت غیرتماسی اجتناب می‌کنند تجربه‌های ناموفق یا کند بودن پردازش (40.1درصد) و نگرانی‌های امنیتی (21.2درصد) هستند.

19. 80 درصد از خریدها با استفاده از روش پرداخت بدون تماس کمتر از 25 دلار هستند.

چیز دیگری که ممکن است در مورد آن تعجب کنید این است که مردم هنگام استفاده از روش پرداخت غیرتماسی چه چیزی می خرند. با کمال تعجب، 80 درصد از خریدهای بدون تماس برای خریدهای با ارزش زیر 25 دلار است. این دسته خریدها معمولاً با پرداخت پول نقد انجام می‌شد.

سیستم‌های خرید NFC

همانطورکه اشاره کردیم، خرده فروشان و مصرف کنندگان به طور یکسان پرداخت های بدون تماس را ترجیح می‌دهند و ادامه استفاده از آن‌ها را مدت‌ها پس از پایان همه گیری پیش بینی می کنند. با این آمار پرداخت بدون تماس، درک بهتری از چشم انداز پرداخت‌ها به دست می‌آورید و حتی ممکن است خودتان آماده سرمایه گذاری دربخش پرداخت غیرلمسی باشید.

مقاله “سیستم‌های خرید NFC چیست؟” را بخوانید

https://bayamax.com/%d8%b3%db%8c%d8%b3%d8%aa%d9%85%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-nfc/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه :

https://bayamax.com/?p=11491

اشتراک گذاری :