3 دقیقه

زمان مطالعه

مراکز درمانی هوشمند چه تجهیزاتی دارند؟

مراکز-درمانی-هوشمند-کدامند
فهرست مطالب

چرا به کیوسک هوشمند نیازمندیم؟

یکی از مشکلات مراکز درمانی به خصوص در فصل‌هایی از سال که به علت شیوع ویروس‌های متفاوت تعداد مراجعین به درمانگاه‌ها و مراکز درمانی بالا است. این مساله از یک سو، برای مراجعین و همراهان آن‌ها که به‌علت کسالت و بیماری از صبوری کمی برخوردار هستند سخت و آزاردهنده است. از سوی دیگر، برای کارکنان مراکز درمانی که ساعت‌های زیادی را مشغول پاسخ‌گویی به مراجعین هستند و در هنگام شلوغی نمی‌توانند به موقع و دقیق به تک تک مراجعین پاسخ دهند.

راهکار حل مشکل مراکز درمانی:

برای حل این مشکل و سهولت رزرو مرکز درمانی با خدمات مورد نظر راهکار «کیوسک هوشمند پذیرش و نوبت دهی» پیشنهاد ماست. مراجعین با استفاده از این کیوسک که مجهز است به نرم‌افزاری متصل به نرم‌افزار اصلی مرکز درمانی HIS، می‌توانند به تفکیک درمانگاه‌ها، خدمات مورد نظر یا پزشکان و وقت‌های قابل رزرو را بررسی کنند. در گام بعدی، یکی از وقت‌های آزاد پزشک یا درمانگاه مرتبط را انتخاب و اطلاعات خود را از طریق نمایشگر لمسی کیوسک وارد کنند. سپس، مبلغ مشخص شده را از طریق دستگاه پوز متصل به کیوسک پرداخت و رسیدی که دارای بارکد اطلاعات خدمات خریداری شده است را از دستگاه چاپگر کیوسک دریافت کنند.

تجهیزات مورد نیاز مراکز درمانی هوشمند:

  1. کیوسک خود سرویس : بر اساس میزان شلوغی یک یا دو عدد کیوسک برای نوبت‌دهی، تسویه و صدور فیش، نیاز است.
  1. کارت خوان بانکی: در کنار هریک از کیوسک‌های نوبت‌دهی وجود یک دستگاه کارت‌خوان بانکی لازم است.
  1. نرم‌افزار تخصصی His : جهت انجام کلیه عملیات نوبت‌دهی شامل، مشاهده اطلاعات، تعیین وقت، ورود اطلاعات بیمار، پرداخت و …، به ازای هر کیوسک به یک نسخه از نرم‌افزار تخصصی HIS نیاز است. 

کیوسک پرداخت، راهکاری برای مراکز درمانی هوشمند:

 

در مراکز درمانی بزرگ فرآیند پذیرش بیماران به اندازه کافی پیچیده و زمان‌بر است و در هنگام مراجعه بیماران ابتدا باید اطلاعات کاملی از آن‌ها دریافت کنند. پس از آن، پرونده بیمار تکمیل و پس از محاسبه سهم بیمه‌ها، مبلغ پرداختی مشخص شود. برای اینکه بعد از گذراندن این مراحل بیماران مجبور به‌منتظر ماندن در صف‌های طولانی صندوق برای پرداخت فیش خود نباشند، سریع‌ترین و آسان‌ترین راهکار استفاده از «کیوسک‌های پرداخت» است. در این راهکار مسئول پذیرش بعد از تکمیل اطلاعات رسیدی که دارای یک بارکد دوبعدی است را در اختیار مراجعه کننده قرار می‌دهد و او با قراردادن بارکد جلوی بارکدخوان کیوسک پرداخت می‌تواند اطلاعات فیش خود را بررسی و نسبت به پرداخت آن از طریق دستگاه کارتخوان کنار کیوسک اقدام کند.

در واقع در این روش کیوسک پرداخت، نقش صندوقدار را به عهده دارد و می‌تواند در تمام ساعات شبانه روز بدون وقفه فرآیند پرداخت مراجعین را تسریع کرده و از تشکیل صف و خطاهای احتمالی در تسویه حساب جلوگیری کند.

تجهیزات مورد نیاز:

  1. کیوسک پرداخت مجهز به بارکدخوان دوبُعدی:  با توجه به میزان شلوغی مرکز درمانی به یک یا دو کیوسک پرداخت، نیاز است.
  1. کارت خوان بانکی: در کنار هریک از کیوسک‌های پرداخت وجود یک دستگاه کارتخوان بانکی لازم است.
  1. نرم‌افزار تخصصی His : جهت انجام کلیه عملیات نوبت‌دهی شامل، مشاهده اطلاعات، تعیین وقت، ورود اطلاعات بیمار، پرداخت و غیره، به ازای هر کیوسک به یک نسخه از نرم‌افزار تخصصی HIS نیاز است.

خرید کیوسک خود سرویس بایامکس :

شما می توانید برای خرید کیوسک خود سرویس بایامکس ، همین حالا به صفحه محصولات مراجعه نمایید، بایامکس یکی از برند های شرکت ترنا سیستم می باشد . شما می توانید همین حالا با مراجعه به سایت ترنا سیستم و یا با مراجعه به صفحه “درباره ما ” با این شرکت آشنا شوید . همچنین شما می توانید برای تماس با این شرکت همین حالا به صفحه  ” تماس با ما ” مراجعه نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه :

https://bayamax.com/?p=1885

اشتراک گذاری :