6 دقیقه

زمان مطالعه

مزایای ترازوی هوشمند فروشگاهی

مزایای ترازوی هوشمند فروشگاهی
فهرست مطالب

چگونه پوزاسکیل‌ها می‌توانند برای کسب‌وکار شما مفید باشند؟

به یاد بیاورید تا چندی پیش فرآیند توزین و پرداخت در کسب و کارهای میوه‌فروشی‌، فروشگاه پروتئین، آجیل و خشکبار فروشی، قنادی و… که به توزین نیاز دارند، چگونه بود؟ روش سنتی پرداخت در اقلام توزینی نیازهمه جانبه اپراتورها در این کسب و کارها را برآورده نمی‌کرد که صد البته این ایراد کمی نیست!
در واقع فرآیند توزین و پرداخت سنتی شامل چهار مرحله است: مشتریان اقلام مورد نظر را انتخاب و به محل توزین می‌آورند. اپراتور یا مسئول غرفه، اقلام را با ترازو وزن و بعد از محاسبه فیش را صادر و یا بارکدی رو کالا می‌چسباند. مشتریان اقلام را به باجه صندوق می‌آورند و در نهایت با صندوق فروشگاهی پرداخت و تسویه انجام می‌شود. اما این روند توزین و تسویه حساب پیچیده و مستعد خطاست. 4 مرحله طی شد تا یک کالا وزن و تسویه شود!

اما این بار هم تکنولوژی‌های جدید به یاری کسب و کارها آمده و با ادغام صندوق فروشگاهی با ترازو مزایای بیشتری برای عملیات فروش به ارمغان آورده است. شاید بپرسید چطور این امر امکان پذیر شده است؟ با پوزاسکیل‌ها یا ترازوی فروشگاهی.
این دستگاه در واقع ادغام دو محصول در یک محصول است. از ترازو برای وزن کشی محصولات در فروشگاه استفاده می‌شود و صندوق فروشگاهی نیز روشی مدرن برای فروش و سفارشگیری و تسویه حساب است.

قیمت ترازو فروشگاهی بایامکس ، خرید ترازو فروشگاهی ، فروش ترازو فروشگاهی

صندوق فروشگاهی هوشمند با ترازوی توزین تعبیه شده به حل این مشکلات کمک می‌کند و چه بهتر شد وقتی که دستگاه ترازوهوشمند فروشگاهی همان لحظه محاسبه وزن کالا را انجام و فاکتورآن را چاپ می‌کند.  پس دیگر نیاز نیست مشتری به محل دیگری که ممکن است به صف بخورد برود و تازه پرداخت را انجام دهد.
هوشمندی این ترازو این جا حس می‌شود که کار مشتریان را راحت‌تر کرده است و 4 مرحله پرداخت تبدیل به یک مرحله شده است.

وقتی صندوق پول هوشمند با ترازوی توزین به یاری به کسب و کار شما آمده است!

با حضور پوزاسکیل در فروشگاه شما، مشتری یا صندوقدار فقط باید اقلام را روی ترازوی توزین تعبیه شده در صندوق فروشگاهی خود قرار دهد. صندوق هوشمند به طور خودکار اقلام را شناسایی و وزن و قیمت را روی صفحه نمایش می‌دهد. در این حالت، فرآیند پرداخت را می‌توان در مدت زمان کوتاهی انجام داد.

10 مزیت پوزاسکیل‌ها کدامند؟

  • صرفه جویی در هزینه

 پس از براه انداختن ترازو هوشمند فروشگاهی، فرآیند توزین برای مشتریان ساده می‌شود تا به طور مستقل عمل کنند. دیگر نیازی به نیروی متخصصی که وظیفه وزن کردن کالاها را بر عهده دارد نیست و می‌توان تعداد صندوق‌دارها را کاهش داد. علاوه بر هزینه‌های انسانی، هزینه مواد نیز کاهش می‌یابد. صندوق هوشمند می‌تواند وزن‌ها و قیمت‌ها را نمایش دهد و مشتریان می‌توانند مستقیم از طریق صفحه نمایش روی ترازو هوشمند چک کنند. بارکدها با قیمت‌ها ذخیره می‌شوند و حالا چاپ و تسویه، که در نهایت باعث صرفه‌جویی در هزینه می‌شود.

مطالعه بیشتر >>>> هر آنچه باید قبل از خرید صندوق ترازوی فروشگاهی بدانید

  • بازدهی بالا

با یک صندوق سنتی، مشتریان باید اقلام را در در یک محل وزن کنند و اقلام را برای بررسی به محل دیگری ببرند.در ساعات شلوغی باید دو بار در صف بایستند. استفاده از صندوق با ترازوی توزین باعث می‌شود که فرآیند توزین و تسویه حساب دیگر هم برای مشتریان و هم برای صندوقداران مشکل ساز نباشد. علاوه بر این، قیمت اقلام در صندوق تنظیم شده است و قیمت‌ها به صورت خودکار قابل نمایش است. بنابراین دیگر نیازی به شناسایی دستی و درج قیمت روی کالا پس از وزن کشی نیست، که این امر خطاهای انسانی را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

  • چندین دستگاه در یک دستگاه

ادغام هوشمندانه ترازو و صندوق فروشگاهی و بارکدخوان و پرینتر صدور فیش یا چاپگر لیبل اقدامی هوشمندانه و به صرفه است که با خرید یک دستگاه می‌توان چندین دستگاه با کاربردهای مختلف داشت و دراشغال محیط توسط دستگاه‌ها جلوگیری می‌شود.

  • مدیریت هوشمند فروشگاه

مدیریت هوشمند صندوق ترازو می‌تواند مزایای بیشتری برای مدیریت کسب و کار شما به ارمغان بیاورد. به مدیریت هوشمند موجودی کالا، تنظیم قیمت‌ها، انجام فعالیت‌های تبلیغاتی، مدیریت مشتریان و کاهش محیط اشغال شده توسط چندین دستگاه و… کمک می‌کند.

  • جلوگیری از سرقت

یک فروشگاه را تصور کنید که مشتریان باید در ابتدا بروند کالا را انتخاب کنند،کالا وزن کشی شود، بعد از آن کالا و لیبل چاپ شده روی کالا تحویل مشتری می‌شود و او با در دست داشتن کالا بجای رفتن به پای صندوق و تسویه حساب براحتی می تواند به بیرون فروشگاه برود. بدون اینکه مبلغی پرداخت کند و یا حتی ممکن است به خاطر مشغله فکری فراموش کند مبلغ را به صندوق بپردازد و از فروشگاه خارج شود و باز هم اینجاست که مدیریان فروشگاه‌هایی که توزین انجام می‌دهند، باید بجای خرید دو دستگاه ترازو و صندوق فروشگاهی یک دستگاه توزین هوشمند تهیه کنند و قائله این احتمالات را ختم کنند.

  • جلوگیری از ایجاد صف

فروشگاه‌های بزرگ و پر متقاضی همیشه مستعد تشکیل صف هستند، پس بهتر است یک مدیر با درایت، برای محل‌هایی که این صف‌ها تشکیل می‌شوند بهترین برنامه ریزی را انجام دهد. مثلا صف مغازه پروتئینی را در نظر بگیرید، این خارج از حوصله مشتریان وعملی خلاف مشتری مداری است که او در ابتدا در یک صف بماند و کالا را وزن کند و در صفی دیگر منتظر تسویه حساب بماند. حتی فروشگاه‌های کوچک هم برای جلوگیری از صف که باعث اعصاب خوردی و استرس می‌شود، نیز باید با داشتن این ترازو هوشمند فروشگاهی این شلوغی را از بین ببرند.

  • مدیریت کارکنان

با ادغام دو دستگاه وزن کشی و صندوق فروشگاهی حتی اگر خطایی رخ دهد یک کارمند درگیر بررسی این خطا می‌شود و مدیر فروشگاه بجای پرداخت هزینه اضافی بایت دو کارمند، یک کارمند را در جای دیگر فروشگاه مشغول می‌کند.

  • دوستدار محیط زیست

با داشتن یک دستگاه دیجیتالی به جای دو دستگاه دیجیتالی، علاوه بر صرفه جویی در مصرف برق با کمتر درگیر کردن وسایل الکتریکی می‌توان به محیط زیست کمک کرد.

  • قابلیت حمل و جابحایی راحت تر

برای جابجایی یک ترازو هوشمند فروشگاهی در مقایسه با چندین دستگاه مانند: دستگاه ترازو و صندوق فروش و پرینتر و بارکدخوان می‌توان گفت حمل و جابجایی یک دستگاه بسیار راحت‌تر است تا چندین دستگاه و در هر با جابجایی تمام این دستگاه‌ها باید به سختی جابجا شوند و احتمال بروز حادثه برای هریک از آن‌ها وجود دارد. پس حمل و نگهداری ترازوهای هوشمند فروشگاهی و حمل و نقل آن را از یک مکان به مکان دیگر بسیار آسان‌تر از حمل چندین دستگاه است.

  •  بادوام و قابل اعتماد

ترازوهای هوشمند فروشگاهی به خاطر طراحی صنعتی که دارند گزینه مناسبی برای فروشگاه‌های توزینی مانند شیرینی پزی‌ها یا آشپزخانه‌هایی که غذا را وزن می‌کنند طراحی شده است. این دستگاه‌ها با داشتن مادربرد صنعتی و سایر تجهیزات به کاررفته درونشان انتخاب بسیار مناسبی برای شرایط گرما یا رطوبت هستند، مقاومت خوبی دارند و همچنان خوانش‌های دقیقی را ارائه می‌دهند. از سوی دیگر ترازوهای آنالوگ بیشتر در معرض لرزش و شکستن هستند. ترازوهای هوشمند به اندازه ترازوهای آنالوگ تحت تأثیر تغییرات دما نیستند. با وجود نوسانات شدید آب و هوا، خوانش‌های دقیق‌تری دارند، بهمین دلیل این دستگاه‌ها دارای دوره گارانتی طولانی تری نسبت به ترازوهای آنالوگ هستند، بنابراین می‌توانید از کیفیت آن‌ها نیز اطمینان کامل داشته باشید.

نتیجه گیری:

ترازوی فروشگاهی در فروشگاه‌ها و تولیدی‌های مختلف همچون نانوایی‌ها، خرده فروشی ها و بسیاری اماکن دیگر جهت توزین کالاها کارایی دارد. این دستگاه‌ها، قابلیت ارائه رسید و لیبل دارند که روی آن نکاتی چون وزن/ تعداد، قیمت واحد، قیمت کل و در برخی وزن خالص ( TARE ) را می‌توان درج کرد. بعضی از انواع پیشرفته این ترازوها توان چاپ برچسب “RFID” را دارند که امکان ردیابی کالا را میسر می‌سازد. این گونه از ترازو به واسطه وجود کلیدهای فوری روی ترازو زمان محاسبه وزن یا قیمت کالاها را کاهش داده و دیگر نیازی به ثبت اطلاعات تک تک کالاها بصورت دستی نیست.
ترازو فروشگاهی MAXSCALE 100 بایامکس، بـا طراحـی یکپارچـه همـه امکانـات لازم از جملـه صنـدوق مکانیـزه فـروش، ترازو و چاپگر برچسـب را به شـکلی کاملا هوشـمندانه در خـود جـای داده اسـت. فروشـگاه‌هـای توزینـی و هایپرمارکـت‌هـا بـا اقلام فـراوان مـی‌تواننـد بـا اسـتفاده از ایـن محصـول، همزمـان نسـبت بـه انتخـاب سـریع کالا از صفحـه لمسـی، سـنجش دقیـق وزن کالا و سـپس چـاپ لیبل قیمـت اقدام کرده، حتـی ایـن دسـتگاه را در دسـترس مشـتریان خـود قـرار دهند تـا بـه صـورت شـخصی نسـبت بـه توزیـن کالا اقـدام کنند.


«بایامکس» نشان تجاری شرکت ترناسیستم، یکی از فروشندگان انواع تجهیزات فروشگاهی در ایران است. شما می‌توانید برای مشاهده انواع آن، به صفحه «محصولات» و برای آشنایی با شرکت به «درباره ما » و برای ارتباط با کارشناسان شرکت، به « تماس با ما » مراجعه فرمائید.

کاتالوگ محصولات بایامکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه :

https://bayamax.com/?p=14773

اشتراک گذاری :