5 دقیقه

زمان مطالعه

سیستم‌های خرید NFC چیست؟

پرداخت-های-nfc
فهرست مطالب

بازبینی شده توسط  Meaghan Brophy ، نوشته شده : Brigitte Hodge تاریخ انتشار :JULY 12, 2022

سیستم‌های خرید NFC چیست؟

هر آنچه که باید در مورد روش‌های پرداخت بدون تماس  بدانید قسمت اول:

پرداخت‌های NFC، پرداخت‌های بدون تماس هستند که از فناوری ارتباطات میدان نزدیک (NFC) برای تبادل داده‌ها بین READERها  و دستگاه‌های پرداخت مانند Apple Pay و Google Pay در کیف‌های الکترونیکی گوشی‌های هوشمند، ساعت‌های هوشمند یا کارت‌های اعتباری استفاده می‌کنند. برای تکمیل این پرداخت‌های بدون تماس، دستگاه‌های NFC باید به یکدیگر نزدیک باشند (معمولاً کمتر از ۲ اینچ (نیم سانتی متر)فاصله دارند)

پرداخت‌های NFC بدلیل اینکه بدون تماس، رمزگذاری شده و بسیار ایمن هستند به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرند و باعث سرعت بخشیدن به روند پرداخت می‌شوند.

 برای استفاده از این نوع پرداخت، به یک کارت خوان تخصصی نیاز هست. با این حال، به دلیل محبوبیت پرداخت بدون تماس و افزایش نرخ پذیرش به دلیل دوران پاندمیک COVID-19، اکثر کسب و کار های تجاری سیستم‌های NFC را پیشنهاد می‌کنند.

پرداخت‌های NFC چگونه کار می‌کنند؟

وقتی دستگاه‌های پرداخت و reader نزدیک به هم هستند و فعال می‌شوند، تراشه‌های NFC داده‌های رمزگذاری شده را برای تکمیل پرداخت منتقل می کنند. این فرآیند یک جریان پرداخت سریع ایجاد می‌کند که هم راحت و هم یکی از ایمن ترین روش‌های پرداخت است. به همین دلیل، پرداخت‌های مبتنی بر NFC، مانند Apple Pay و Google Pay، به سرعت به یک روش پرداخت محبوب برای استفاده کنندگان تبدیل می‌شوند.

سیستم‌های خرید NFC

در سال 2021 بیش از 80 درصد از مصرف‌کنندگان آمریکایی از NFC برای پرداخت‌های در فروشگاه‌ها استفاده کردند.

اتصال بی‌سیم یا «بدون تماس» بین دو دستگاه از امواج رادیویی مشابه برچسب‌های شناسایی فرکانس رادیویی (RFID) استفاده می‌کند که در فروشگاه، انبار و سایر برنامه‌های ردیابی بی‌سیم استفاده می‌شود. تراشه‌های NFC از فرکانس رادیویی RFID خاص (13.56 مگاهرتز) استفاده می‌کنند که تنها زمانی کار می‌کند که تراشه‌ها بسیار نزدیک به هم باشند (در حدود نیم سانتی متری یکدیگر باشند)

برای امنیت بیشتر، کیف‌پول‌های الکترونیکی تنها زمانی با Readerهای  NFC ارتباط برقرار می‌کنند که کاربر برنامه را روی دستگاه خود اجرا کند سپس کارت پرداخت مورد استفاده را انتخاب کند و عملیات پرداخت را تکمیل کند.

استفاده شرکت آیفون از نمایش اثر انگشت و اسکنر تشخیص چهره در پرداخت‌ها

آیفون‌ها از اثر انگشت یا تشخیص چهره ایمن برای باز کردن قفل صفحه پرداخت استفاده می‌کنند. (منبع: اپل) (این امنیت را بالاتر می برد)

یکی دیگر از مزایای مثبت امنیتی NFC  این است کهReader های  پرداخت NFC در هر زمان تنها به یک دستگاه پرداخت NFC متصل می شوند. این باعث می‌شود که هیچ خطری برای مشتری که ممکن است  نزدیک بهم باشند و به  طور تصادفی هزینه خرید شخص دیگری را بپردازد، وجود نداشته باشد. تکنولوژی اجازه نخواهد داد که این اتفاق بیفتد.

علاوه بر مزایای امنیتی که در بالا ذکر شد، خریداران همچنین می‌توانند چندین کارت اعتباری و کارت نقدی را در دستگاه‌های تلفن همراه خود ذخیره کنند. این امر نیاز خریداران به حمل کارت در کیف پول را کاهش می‌دهد.

مشتریان چگونه با NFC پرداخت انجام می‌دهند؟

حالت Reader/Writer زمانی است که از یک کارت واقعی با فناوری NFC که حاوی اطلاعات پرداخت است برای خریدهای حضوری استفاده می‌شود. مشتریان می توانند پس از قرار دادن کارت یا ضربه زدن به پایانه پرداخت دارای NFC، پرداخت را انجام دهند. کارت‌های اعتباری EMV و Debit کارت‌ها نمونه‌های محبوبی هستند، اما این فناوری برای کارت‌های دسترسی و همچنین کارت‌های ژتون غذای مدرسه یا کارت‌های کتابخانه نیز استفاده می‌شوند.

تراشه های کارت EMW را می‌توان برای انجام تراکنش‌های خرید به سادگی با یک ضربه خرید را تکمیل کرد (منبع: پی پال)

چگونه پرداخت های NFC   پذیرفته می شوند؟

شما برای پذیرش پرداخت‌های NFC به یک NFC Reader  فعال  شده نیاز دارید، اما این فقط یک بخشی از معادله است. پلن پردازش کارت اعتباری شما باید پرداخت‌های کیف پول الکترونیکی دیجیتال را نیز باید بپذیرد. اما ارائه دهنده گان حساب‌های تجاری اکثرا” این کار را انجام می دهند ولی نه همه آن‌ها. معمولا”، کارمزدهای پردازش برای پرداخت‌های NFC مانند پرداخت‌های معمولی کارت هدیه است. مبلغ دقیق بسته به طرح و حساب تجاری خاص شما متفاوت خواهد بود.

دستگاه موبایل به عنوان یک کارت هوشمند

حالت شبیه ساز کارت روشی است که یک دستگاه دارای NFC مانند گوشی هوشمند شما با نصب برنامه ای که اطلاعات پرداخت را در خود نگه می‌دارد، به عنوان کارت NFC عمل می‌کند. این به مشتریان اجازه می‌دهد تا با استفاده از دستگاه تلفن همراه خود پرداخت‌های حضوری انجام دهند. نمونه‌های معروف  برنامه‌های پرداخت،  عبارتند از  Apple Pay، Google Pay، Samsung Pay، و Cash App (by Square).

سیستم‌های خرید NFC

مزایای پرداخت‌های NFC

پردازش پرداخت سریع تر: طبق گفته شرکت مسترکارت، پرداخت‌های بدون تماس 10 برابر سریع تر از سایر گزینه های پرداخت حضوری هستند.

تجربه بهتر و راحت‌تر مشتریان: به مشتریان اجازه دهید روش پرداختی را که راحت‌تر هستند انتخاب کنند. حدود 40 درصد از مصرف‌کنندگان پرداخت‌های کیف پول دیجیتال را ترجیح می‌دهند، در حالی که 37 درصد پرداخت‌های بدون تماس با کارت را ترجیح می‌دهند.

افزایش امنیت: استفاده از فناوری NFC ایمن تر از پرداخت با کارت است. در واقع، فناوری NFC به کاهش کلاه‌برداری کارت اعتباری حضوری کمک کرده است.

چشم انداز پرداخت NFC برای مشاغل کوچک

پرداخت‌های NFC دقیقاً یک فناوری جدید نیست، اما کسب و کارها و مشتریان به طور یکسان در استفاده از این روش پرداخت نسبتاً کند عمل کرده‌اند. به عنوان مثال، تنها 51 درصد از کاربران آیفون، برنامهApple Pay ( محبوب ترین روش پرداخت  NFC در گوشی‌های آیفن ) را در دستگاه‌های خود فعال کرده اند.

 در دوران COVID-19 استفاده از پرداخت های بدون تماس NFC شدت گرفت

ظهور همه‌گیری کووید 19، مصرف‌کنندگان بیشتری را تشویق کرد تا هنگام تکمیل خرید حضوری، از روش بدون تماس (پرداخت تلفن همراه نزدیک) استفاده کنند.

مطالعه‌ای که توسط فدراسیون ملی خرده‌فروشی (NRF) و Forrester انجام شد نشان داد که تا سال 2020، 58 درصد از خرده‌فروشان پرداخت‌های بدون تماس  در کسب و کارشان قبول کردندکه نسبت به سال 2019 افزایش 40 درصدی عظیمی را نشان می‌دهد. در آگوست 2020 در یک بررسی از خرده‌فروشان ، 19 درصد آن‌ها گفتند که پرداخت‌های لمسی بیش از نیمی از کل تراکنش های داخل فروشگاه را تشکیل می‌دهند.

مشتریان بیشتری اکنون روش‌های پرداخت‌های بدون تماس را انتخاب می کنند

این در حالی است  که در ایالات متحده  21.2 درصد از مصرف کنندگان به دلیل نگرانی‌های امنیتی از پرداخت‌های بدون تماس اجتناب کرده‌اند، در حال حاضر تقریبا نیمی از آن‌ها (47.2درصد) به دلیل سهولت در مقایسه با تراکنش‌های سنتی کارت به سمت پرداخت‌های بدون تماس کشیده شده‌اند.

هزینه و امنیت سایبری مهمترین نگرانی خرده فروشان در مورد پرداخت های NFC است

طبق همان مطالعه NRF/Forrester که قبلاً ذکر شد، هزینه اجرای و پذیرش پرداخت‌های NFC برای 75 درصد خرده‌فروشان یک مساله نگران کننده مهم است، در حالی که 65 درصد نگران خطرات امنیت سایبری و 63 درصد نگران افزایش کلاهبرداری هستند.

پرداخت های NFC برای ماندن در اینجا هستند(آمده اند که بمانند)

اکثر خرده فروشان (94درصد) انتظار دارند که استفاده از پرداخت بدون تماس افزایش پیدا کنند. در میان مصرف‌کنندگانی که برای اولین بار در ماه می 2020 از پرداخت‌های بدون تماس تلفنی یا کارتی استفاده کردند، 67 درصد از این تجربه راضی بودند و 57 درصد گزارش دادند که پس از همه‌گیری به استفاده ازاین روش پرداخت ادامه خواهند داد.

در همین حال، تحقیقات Worldpay در سال 2021 نشان می‌دهد که با افزایش محبوبیت پرداخت‌های بدون تماس تلفن همراه، استفاده از کارت به طور فزاینده ای به سمت کیف پول‌های تلفن همراه می‌رود. در سطح جهانی، سهم استفاده از کیف پول موبایل از تراکنش‌های حضوری به ۲۸.۶ درصد از کل تراکنش‌های POS، به ارزش بیش از ۱۳.۳ تریلیون دلار رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه :

https://bayamax.com/?p=11476

اشتراک گذاری :