6 دقیقه

زمان مطالعه

پرایس چکر چیست و چه کاربردی دارد؟

دستگاه-پرایس-چکر-چیست
فهرست مطالب

موضوع فروش و نحوه مدیریت فروشگاه و موضوعات این چنینی یکی از دغدغه‌های همیشگی صاحبین کسب و کار است.

به واسطه رشد جوامع و به تبع آن نیازهای مردم به محصولات مختلف، این موضوع هر روز ابعاد پیچیده‌تری به خود می‌گیرد.

در حال حاضر صاحبین کسب و کار علاقمندند بدانند کدام کالا از اقبال بیشتری از سوی مشتریان خود برخوردار است و بیشتر به فروش می‌رسند یا اصلا خریداران آن کالای مورد نظر را نیاز ندارند؟ یا کدام کالا در حال اتمام است و یا دیرتر از بقیه کالاها به فروش می‌رسند؟ و خیلی سوال دیگر که با رشد تکنولوژی در صنعت خرده فروشی و تولید دستگاه پرایس چکر  پاسخ به این سوالات به سادگی میسر شده است. 

دستگاه پرایس چکر یا کنترل قیمت جزو تجهیزات فروشگاهی است که با اسکن بارکد، قیمت، ترکیبات محصول و … را نمایش می‌دهد. در واقع پرایس چکر وظیفه‌ قرائت بارکد و نمایش اطلاعاتی شامل قیمت، موارد منع مصرف، ترکیبات محصول و … به کاربر را بر عهده دارد.
کارکرد اصلی دستگاه کنترل قیمت، نمایش نام و قیمت محصول هنگام اسکن بارکد توسط مشتری است، اما می‌تواند برای نشان دادن اطلاعات اضافی محصول مانند تاریخ انقضا، ارزش غذایی و مواد تشکیل دهنده محصول و … نیز استفاده شود.
با پرایس چکر می‌توان چک کرد که محصول اسکن شده جزو فروش ویژه‌ فروشگاه محسوب می‌شود یا خیر؟ علاوه بر این می‌توان هنگام اسکن کالا توسط مشتری، محتواهایی را نمایش داد که روی بسته بندی هم نوشته نشده باشد.
با دستگاه کنترل قیمت شما به جواب این پرسش‌ها دست خواهید یافت. قیمت این کالا چقدر است؟ آیا من به مواد آن حساسیت دارم؟ روش مصرف آن چطور است؟ پاسخ سریع به این سوالات متداول و دلایل دیگر باعث شده که روز به روز فروشگاه‌های بیشتری از دستگاه پرایس چکر استفاده کنند.

پرایس چکر یا پایانه الکترونیکی کنترل قیمت چیست؟

یکی از ابزارهایی که برای پاسخ به هزاران نیاز صنعت خرده فروشی تولید شده است؛ پرایس چکر یا شاید به تعبیری پایانه الکترونیکی کنترل قیمت است.

پرایس چکر به دستگاهی اطلاق می‌شود که قیمت محصولات مختلف را جداگانه خوانش و محاسبه می‌کند. این محصول در فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای، رستوران‌ها، داروخانه‌ها و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این دستگاه‌ها از اجزای مختلفی تشکیل شده است و به واسطه طراحی داینامیک خود می‌توان در همه جا از جمله روی دیوار نیز از آن استفاده کرد.

پرایس چکر از یک نمایشگر تاچ یا احتمالا معمولی، بارکد اسکنر و نرم‌افزار محاسبه با سیستم عامل اندروید یا ویندوز تشکیل شده است.

استفاده از پرایس چکر یا همان کنترلگر قیمت مزایای بسیاری دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها جذب و افزایش میزان مشتریان وفادار و دائمی است. به جرات می‌توان گفت این مزیت برگ برنده‌ای در این بازار رقابتی  است.
پرایس چکر چه می‌کند؟
دستگاه پرایس چکر یا کنترل قیمت جزو تجهیزات فروشگاهی است که با اسکن بارکد، قیمت، ترکیبات محصول و … را نمایش می‌دهد. در واقع پرایس چکر وظیفه‌ قرائت بارکد و نمایش اطلاعاتی شامل قیمت، موارد منع مصرف، ترکیبات محصول و … به کاربر را برعهده دارد.
 امروزه این دستگاه عضو ثابت فروشگاه‌های بزرگ و سوپرمارکت‌های مدرن شده است. پرایس چکر معمولا داخل راهروها یا در نزدیکی صندوق‌های فروش نصب می‌شود و به آن‌ها این اجازه را می‌دهد تا اطلاعاتی در مورد محصولاتی که قیمت ندارند یا به صورت جداگانه برچسب‌گذاری شده‌اند، به دست آورند و حتی اطلاعات بیشتر و دقیق تر که روی کالا ذکر نشده است را به سادگی دریافت کنند.

ویژگی پرایس چکر
 در اصل کارکرد اصلی دستگاه کنترل قیمت، نمایش نام و قیمت محصول هنگام اسکن بارکد توسط مشتری است، اما می‌تواند برای نشان دادن اطلاعات اضافی محصول مانند تاریخ انقضا، ارزش غذایی و مواد تشکیل دهنده محصول و … نیز استفاده شود.
با پرایس چکر می‌توان چک کرد که محصول اسکن شده جزو فروش ویژه‌ فروشگاه محسوب می‌شود یا خیر؟ علاوه بر این می‌توان محتواهایی را که بر روی کالا منتشر نشده را با اسکن کالا به وسیله پرایس چکر دسترسی پیدا کرد.

با دستگاه کنترل قیمت شما می توانید به این پرسش‌ها پاسخ دهید:

 قیمت این کالا چقدر است؟

آیا من به مواد آن حساسیت دارم؟

روش مصرف آن چطور است؟

مواد تشکیل دهند آن چیست؟

پاسخ سریع به این سوالات متداول و کلی سوال دیگر  باعث شده که روز به روز فروشگاه‌های بیشتری از دستگاه پرایس چکر استفاده کنند.

پرایس چکر در چه صنایعی کاربرد دارد؟

اکثر صنایعی که از پرایس چکر استفاده می‌کنند فروشگاه‌های بزرگ مواد‌ غذایی، پوشاک، رستوران‌های زنجیره‌ای و بزرگ، کافی شاپ‌ها، کتاب فروشی‌ها و … هستند. برای مثال در کافی شاپ‌ها و رستوران‌های زنجیره‌ای و بزرگ برای اینکه بتوانند میزهای پر و خالی را مشخص کنند و همچنین سفارش‌های هر میز را برای تسویه حساب مشتری داشته باشند، از این دستگاه استفاده می‌کنند.
در کتاب فروشی‌هایی که تنوع اجناس بسیار بالا است نیز از پایانه‌های الکترونیکی کنترل قیمت یا همان پرایس چکر استفاده می‌شود که این کار سبب نظم و تسریع در پیدا کردن اجناس و قیمت‌ها شده و دیگر نیازی به جستجوی دستی نخواهد بود.

دستگاه پرایس چکر چیست؟

استفاده از دستگاه پرایس چکر چه مزایایی دارد؟

همانطور که گفتیم دستگاه پرایس چکر یا کنترل قیمت در فروشگاه‌های زنجیره‌ای استفاده می‌شود که مزایای متعددی دارد:

 • یک منبع در دسترس از تمام اطلاعات محصولات:  

متاسفانه کمبود وقت از تبعات دنیای مدرن است. بنابراین هرچه سرعت خدمت رسانی در کسب و کاری بیشتر باشد، احتمال موفقیت آن بالاتر می‌رود. داشتن دستگاه کنترل قیمت در فروشگاه باعث می‌شود مشتریان بتوانند سریع تر به پاسخ سوالات خود درباره  هر محصول برسند و سریع‌تر و راحت‌تر برای خرید خود تصمیم بگیرند.

 • جذب مشتری بیشتر

استفاده از کنترل‌گر قیمت مزایای بسیاری دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها جذب و افزایش میزان مشتریان وفادار و دائمی است. به جرات می‌توان گفت این مزیت برگ برنده‌ای در این بازار رقابتی است. چون مشتری با وجود این دستگاه‌ها می‌تواند قیمت نهایی محصول را چک و نگرانی‌های خود را بابت عدم تطابق قیمت فاکتور و قیمت را برطرف کند.

 • اشغال فضای کم

دستگاه پرایس چکر یک دستگاه کوچک است که برای نصب روی دیوار طراحی شده، بنابراین می‌توان آن را به راحتی در مکان‌هایی که مد نظر دارید، نصب کنید.

 • تشویق مشتریان برای خرید بیشتر با نمایش تخفیفات و فروش ویژه

زمانی که در فروشگاه‌های بزرگ تعدادی از محصولات دارای تخفیفات ویژه می‌شوند، باید تا حد امکان اطلاع رسانی را افزایش داد. یکی از راه‌های اطلاع رسانی فروش ویژه، دستگاه پرایس چکر است. اگر کسی از این تخفیفات مطلع نباشد زمانی که محصول تخفیف خورده را چک می‌کند، متوجه تخفیف شده و احتمال خرید افزایش می‌یابد.

 • نمایش کالاهای جایگزین یا مشابه هنگام اسکن

اگر یک کالا با کالاهای دیگر تکمیل می‌شود و یا دارای تنوع است، در هنگام اسکن بارکد می‌توان این نوع اطلاعات را نمایش داد.

کاربردهای پرایس چکر

پرایس چکر یا کنترل قیمت یک راهکار محبوب است. زیرا می‌توانید با آن محتوای متناسب با محصول را بر اساس بارکد آن نمایش دهید. برای مثال وقتی محصولی را عرضه می کنید و می‌خواهید فیلم آموزشی یا تبلیغی آن را هم نمایش بدهید به سادگی و با اتصال به بستر مورد نظر بر روی وب محتوای مورد نظر را نمایش می‌دهید. به این ترتیب می‌توانید خلاق باشید و این محتواها را نمایش دهید:

 • پخش فیلم های آموزشی نحوه استفاده برای محصولات با کاربردهای خاص
 • نمایش محصولات مکمل برای تشویق به خرید بیشتر
 • نمایش تبلیغات یا تیزر محصول
 • امکان دسترسی به کتابچه راهنمای محصولات خاص

با کمی خلاقیت یک دستگاه پرایس چکر ساده دنیایی از امکانات را برای شما به ارمغان می آورد. در حال حاضر برند های زیادی مشغول عرضه پرایس چکر هستند. یکی از این برند ها بایامکس است.

شما می‌توانید دستگاه پرایس چکر 15 اینچی و 11 اینچی را از سایت بایامکس خریداری کنید.

 نکاتی که قبل از خرید دستگاه کنترل قیمت باید به آن توجه کنید

 • اگر فروشگاه شما شبانه‌روزی است باید توجه داشته باشید که پرایس چکر شما همواره روشن باشد. زیرا ممکن است برخی از مشتریان فقط به همین دلیل فروشگاه شما را به فروشگاه‌های دیگر ترجیح دهند. بنابراین زمان انتخاب باید دستگاهی را انتخاب کنید که توانایی کار کردن 24 ساعته در 7 روز هفته را داشته باشد
 • پرایس چکر باید سرعت کافی داشته باشد زیرا این وسیله برای بالابردن سرعت دسترسی به اطلاعات محصول طراحی شده و اگر به دلیل کند بودن باعث انتظار مشتری شود، از درجه اهمیت ساقط
  می‌شود. بنابراین هنگام خرید این دستگاه به این موضوع توجه داشته باشید و آن را از نظر سرعت بررسی کنید
 • دارای اسکنر قدرتمند و پرسرعت باشد که قابلیت خواندن انواع بارکدهای تک بعدی و دو بعدی را داشته باشد
 • به راحتی بتوان آن را به دیوار متصل کرد
 • دارای سیستم عامل لینوکس، ویندوز یا اندروید باشد
 • در برابر گرد و غبار و رطوبت مقاوم باشد
 • قابلیت اتصال به اینترنت را از طریق وایفای داشته باشد
  دستگاه پرایس چکر بایامکس

فروشگاه‌های خرده فروشی مدرن با کمک پرایس  چکر بایامکس، می‌توانند اطلاعات محصول و موجودی کالای خود را به بهترین شکل و صرف کمترین نیروی انسانی به مشتریان خود نمایش دهند.
مشتری می‌تواند با گرفتن بارکد کالا روبروی این این دستگاه، از طریق نمایشگر تعبیه شده در دستگاه، از اطلاعات محصول، قیمت، تخفیف و موجودی کالا مطلع شود. 
پرایس چکر بایامکس قابلیت خواندن انواع بارکدهای یک بعدی و دو بعدی را دارد و در برابر گرد و غبار نیز مقاوم است. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره 43000025-021 در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه :

https://bayamax.com/?p=3837

اشتراک گذاری :