5 دقیقه

زمان مطالعه

مزایای بنرهای هوشمند نسبت به بنرهای چاپی چیست؟

مزایای بنرهای هوشمند ، خرید بنر های هوشمند ، پوستر دیجتال ، خرید پوستر دیجیتال
فهرست مطالب

مقایسه بنرهای چاپی با بنرهای هوشمند یا همان پوستر دیجیتال

در عصر حاضر، برای دیده شدن و نشان دادن کالا و خدمات به مشتریان، ضروری است که اطلاعات محصول یا شرکت، شکیل، زیبا، کامل و در زمان مناسب، در معرض دید عموم قرار بگیرد. با استفاده از بنر می‌توان این اطلاعات را چه در محل کسب و کار و چه در سطح شهر به نمایش گذاشت. در گذشته، استفاده از بنرهای چاپی و پلات‌ها بسیار کاربرد داشت. اما با روی کار آمدن بنر های هوشمند، دیگر نیازی نیست که تبلیغات و آگهی‌ها را چاپ کنیم و منابع را از بین ببریم، بلکه تنها با یکبار نصب تابلو برای همیشه می‌توان از این بنر ها بارها و بارها استفاده کرد. بنرهای هوشمند یا پوسترهای دیجیتال در مقایسه با بنرهای چاپی مزایای بیشماری دارد که در این مطلب به آن می‌پردازیم. همراه ما باشید:

«بنر» چیست؟

بنر می‌تواند یک پرچم یا پارچه  و یا تابلوی دیجیتال دارای نماد، آرم، شعار و حاوی هر پیامی باشد. این  بنرهای تبلیغاتی شامل متون و تصاویری هستند، که به‌صورت یکپارچه در کنار هم قرار گرفته، تا پیام تبلیغاتی سازمان را به مشتریان هدف برساند. بسته به نحوه استفاده از آن، بنر یک تصویر گرافیکی است که نام یا هویت یک مکان، شرکت و یا … را اعلام می‌کند، یا یک تصویر تبلیغاتی است.

پوستر دیجیتال چیست؟

راهکار جدیدی که امروزه با تلفیق این دو مفهوم استفاده می­‌شود تابلو یا پوستر دیجیتال یا بنر هوشمنداست. به این دستگاه رایانما نیز گفته می شود. صفحه نمایش دیجیتال یا پوستر دیجیتالی نوعی نمایشگر الکتریکی است که به وسیله­‌ آن می­‌توان تبلیغات مربوط به هر کسب و کار و فعالیتی را به صورت تصویری و در قالب عکس، فیلم و یا صفحات اینترنتی برای مخاطبان و مشتریان به نمایش گذاشت.

محتواهای که می­‌توان از طریق بنر هوشمند به نمایش گذاشت عبارتند از:

محتوای زنده (کانال­‌های زنده­‌ تلویزیونی، رادیویی و یا دوربین­‌ها) انواع فیلم‌­های تبلیغاتی و اطلاع رسانی کوتاه و بلندمحتواهای آموزشی (برای مثال در مراکز درمانی و آموزشی)عکس محتوای نوشتاریRSS های خبری نمایش انواع صفحات اینترنتی و هر محتوای دیگری که قابلیت ارائه از این طریق را دارد.

محتواهای که می­‌توان از طریق بنر چاپی به نمایش گذاشت عبارتند از:

فقط محتواهای ساکت مانند تصاویر، عکس نوشته‌ها و نوشته‌ها را می‌توان با بنر چاپی در معرض نمایش قرار داد.

مزایای بنرهای هوشمند ، خرید بنر های هوشمند ، پوستر دیجتال ، خرید پوستر دیجیتال

دغدغه‌های پیش روی چاپ بنرهای چاپی چیست؟

کیفیت چاپ:

کیفیت چاپ بنر به عوامل متعددی نظیر نوع و تکنولوژی دستگاه بنر استفاده، جنس بنر که پی وی سی بوده اما گرماژ آن از 8 تا 18 اونس متفاوت است، نوع جوهرهای استفاده شده، سرعت چاپ (سریع، متوسط و کند) و سرویس شدن به‌موقع دستگاه و … بستگی دارد. مورد دیگر که در کیفیت چاپ بنر موثر است، نوع تکنولوژی هد دستگاه است که پاشش بزرگ دارد یا پاشش کوچک. دستگاه‌های پاشش کوچک کیفیت بالاتری داشته و از نظر سخت افزاری نیاز بیشتری دارند و سرعت چاپ آن‌ها به علت کیفیت بیشتر، کمتر است. ولی در بنر های هوشمند فقط طرح انجام شده در کامپیوتر و در برنامه‌های گرافیکی تعیین کیفیت می‌شوند و می‌توان بالاترین کیفیت را در طراحی آن‌ها در نظر گرفت.

رنگ بنر چاپ شده:

در سایز های A3 که به آن پلات و به دستگاه چاپ آن پلاتر گفته می‌شود و بسیار کاربردی است. اغلب دستگاه‌های پلاتر بخصوص قدیمی‌تر ها 4 رنگ هستند. یعنی 4 رنگ اصلی دارند و رنگ‌های تصویر شما را با ترکیب این 4 رنگ تولید می‌کنند. در دستگاه‌های چاپ بنر و دستگاه‌های به روز پلاتر که دارای 6 و 8 رنگ بوده، بدین معنی که قادر به چاپ تصاویر با رنگ‌های دقیق تر و زنده تری هستند، چرا که رنگ‌های بیشتری در دسترس آنهاست. در بنر های هوشمند تمامی رنگ های صفحه نمایش را بدون هیچ محدودیتی می‌توان استفاده کرد.

نوع کاغذ یا پارچه :

در انتخاب کاغذ در چاپ پلات از تفاوت قیمت‌ها تا حدودی می‌توانید نیاز خود را مشخص کنید. برای مثال با کیفیت ترین کار روی مقوای کوتد و گلاسه انجام می‌شود. تفاوت آن‌ها در مات بودن و براق بودن است، بدین معنی که مقوای کوتد مات بوده و کاغذ گلاسه براق و روغنی است. چاپ بر روی کاغذ کیفیت کمتری داشته و به‌علت ضخامت کم کاغذ، امکان پاشش رنگ کمتری بر روی آن مقدور است، چرا که پاشش رنگ بیش از حد موجب چروکیدگی کاغذ خواهد شد و در بنر چاپی نوع پارچه انتخاب شده برای چاپ بنر در قیمت نهایی موثر است پس نوع کاغذ یا پارچه نیز قیمت نهایی بنر یا پلات چاپ شده را بالا و پایین می کند در صورتی که در بنر های هوشمند باز هم این گزینه موثر در قیمت وجود ندارد.

نصب بنر:

در هر بار نصب بنر یا پلات چاپ شده نیاز به نیروی کارگر نصاب و متخصص و تجهیزات و همچنین چسب یا پیچ و مهره یا تجهیزات دیگر برای نصب است که این مورد نیز بر قیمت نهایی کار تاثیر می‌گذارد. در صورتی که در بنر های هوشمند فقط یکبار تابلو هوشمند نصب می‌شود. در این مقایسه بین بنرهای چاپی با بنرهای کیوسک هوشمند در کاهش هزینه‌ها و کاهش خطر نصب تابلو ها در بین کارگران باز هم کیوسک های هوشمند یا همان پوستر دیجیتال برتری دارند.

انتخاب فضا و مکان مناسب برای نصب پوستر دیجیتال

برای موفقیتی که قرار است به وسیله­‌ پوسترهای دیجیتال به دست بیاید، انتخاب فضا و مکان درست سرنوشت‌ساز است. تنها ایده­ خلاقانه­ تبلیغاتی برای جلب مخاطب هدف کافی نیست. بلکه باید به تناسب محتوای مورد نظر برای انتخاب مکان برنامه‌­ریزی داشت و هوشمندانه عمل کرد. آگاه بودن از این موضوع در هدایت برداشت مناسب توسط مخاطب مناسب نقشی سازنده و موثر دارد. برای مثال، اگر به اختصار هدف شما معرفی و تبلیغ محصول بهداشتی جدیدی به وسیله پوسترهای دیجیتال باشد، چه مکانی برای آن پوستر مناسب‌­تر است؟

اگر منطقی فکر کنیم نصب این پوسترها در داروخانه‌­ها یا بخش آرایشی-بهداشتی فروشگاه­‌های بزرگ و زنجیره­‌ای با مخاطبان بهتر و بیشتر سخن خواهد گفت. زیرا افراد هنگام نیاز به کالاهای بهداشتی به این مکان­‌ها مراجعه می­‌کنند.  پس عنصر نیاز که مهم­ترین عامل خرید است به خودی خود وجود دارد. بنابراین تنها وظیفه­‌ پوستر دیجیتال، ارائه­‌ راه حل پاسخ به این نیاز در قالبی جذاب و قانع کننده خواهد بود.

مزایای بنرهای هوشمند ، خرید بنر های هوشمند ، پوستر دیجتال ، خرید پوستر دیجیتال

پس با توجه به موارد ذکر شده مزایای تبلیغات بنری  هوشمند و مدرن به صورت فهرست‌وار شامل موارد زیر است:

مزایای بنرهای هوشمند

  • هزینه بسیار کمتر نسبت به بنرهای فیزیکی
  • انعطاف بیشتر در طراحی جلوه‌های گرافیکی(پوسترهای دیجیتال می­‌توانند به اشکال و اندازه­‌های گوناگونی اجرا شوند که این امر فرصت خلاقیت­‌های بیشتری را برای ایده‌­پردازی تبلیغاتی می­‌دهد)
  • هدر رفت منابع کاغذ و پارچه و رنگ‌های به دست آمده از فرایندهای نفتی وجود ندارد و این فناوری دوستدار محیط زیست است
  • اثرگذاری هوشمندانه بر ناخودآگاه مخاطب (رهگذران هر پیام یا تصویر نمایش داده شده روی پوستر دیجیتال را به طور روزانه و بارها می­‌بینند)
  • قابلیت بروز رسانی تنها با آپلود عکس و محتوا به تعداد بینهایت
  • جذابیت بیشتر و استفاده از رنگ‌های بیشتر بدون هزینه
  • نصب یکباره تابلو پوستر دیجیتال
  • استفاده از پوسترهای دیجیتال یک روش موثر برای شناساندن هرچه بیشتر برند در طول زمان است
  • پوستر دیجیتال از طریق wifi یا کابل شبکه (Ethernet) به اینترنت وصل می‌شود و از این طریق بروزرسانی تبلیغ‌ را در زمان دلخواه شما انجام می‌دهد

اگر با خواندن این مطلب تصمیمتان برای استفاده از این تکنولوژی قطعی شده، پیشنهاد می­‌کنیم به مقاله‌­ «راهنمای خرید پوستر دیجیتال» بایامگ مراجعه کنید تا با نکاتی که قبل خرید باید به آن توجه کنید، آشنا شوید.

شما می توانید برای مشاهده تمامی محصولات برند بایامکس ، همین حالا با کلیک بر روی ” محصولات ” از آن ها بهره مند شوید . همچنین شما می توانید برای آشنایی با شرکت ترنا سیستم، همین حالا از صفحه ” درباره ما ” دیدن فرمایید . برای ارتباط با تیم پشتیبانی می توانید بر روی تماس با ما کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه :

https://bayamax.com/?p=11049

اشتراک گذاری :