جستجو
Close this search box.

3 دقیقه

زمان مطالعه

معرفی و شناخت برخی کاربردهای کیوسک خود سرویس

جلب رضایت فروشگاه های زنجیره ای با ارائه خدمات پس از فروش متفاوت
فهرست مطالب

کیوسک سلف سرویس یا دستگاه سفارشگیر یا کیوسک خود سرویس سیستمی هوشمند و تعاملی است که جهت قرارگیری در محیط‌های عمومی طراحی شده است. این دستگاه‌های هوشمند، تحولی نو در ثبت سفارش، پرداخت و نوبت‌دهی را برای کسب و کارهای مختلف بوجود آورده‌اند.

از مهمترین کاربردهای کیوسک خود سرویس، ارائه راهکار برای نوبت‌دهی و صدور بلیت مکانیزه است. علاوه بر این، شما با صرفه‌جویی در زمان مشتری، به او احترام گذاشته‌اید.

بیشتر وقت‌ها مخاطب‌های سینما، تئاتر و سایرمراکز فرهنگی ورزشی، از طریق سایت‌های اینترنتی بلیت مورد نظر خود را تهیه می‌کنند. این مخاطبان، بعد از حضور در مرکز فرهنگی یا ورزشی بارکدی که از سایت دریافت کرده‌اند را به مسئول باجه می‌دهند. سپس وی بارکد را در نرم‌افزاری که روی صندوق فروشگاهی مکانیزه نصب است وارد می‌کند. در آخر، مسئول باجه، بلیت کاغذی را از طریق دستگاه چاپگر صدور فیش دریافت و به مشتری می‌دهد.
مخاطب‌های حضوری این مجموعه‌ها هم با مراجعه به همین باجه‌ها برای خرید بلیت اقدام می‌کنند. مسئول باجه تعداد بلیت‌ها را در نرم‌افزار ثبت و نسخه کاغذی را از طریق دستگاه چاپگر، چاپ می‌کند و به مشتری تحویل می‌دهد و با او به صورت نقدی یا از طریق دستگاه پوز (کارتخوان) تسویه می‌کند. برای آسان‌تر کردن این روند چه برای مشتریانی که به‌صورت اینترنتی بلیت خود را رزرو کرده‌اند چه مشتریانی که قصد خرید حضوری را دارند می‌توان از کیوسک هوشمند مجهز به بارکدخوان برای  صدور مکانیزه بلیت استفاده کرد.

کاربردهای کیوسک خود سرویس در مراکز فرهنگی تفریحی و ورزشی

برای خرید یا دریافت بلیت در ورزشگاه‌ها، سینما‌ها، سالن‌های تئاتر، موزه‌ها و دیگر مکان‌هایی که برای ورود نیاز به تهیه بلیت است با استفاده از کیوسک هوشمند می‌توانیم روند تهیه بلیت را مدرن، آسان و سریع‌تر پیش ببریم.
مشتریان از طریق منوی دیجیتالی نمایش داده شده بر روی صفحه نمایش «کیوسک صدور بلیت» سانس، نوع فیلم، تئاتر یا مکان مورد نظر خود را انتخاب می‌کنند. بعد از تایید سفارش، با استفاده از کارتخوان یا به صورت نقدی خرید خود را تسویه می‌کنند. بعد از تسویه دستگاه به شکل خودکار بلیت‌ها را در اختیار مشتری قرار می‌دهد. مشتریانی هم که اینترنتی برای خرید بلیت اقدام کرده‌اند، می‌توانند از طریق قسمت بارکدخوان کیوسک، بارکدی که از سایت دریافت کرده‌اند را اسکن و بلیت کاغذی خود را دریافت کنند.

مطالعه بیشتر >>>>> راهنمای خرید کیوسک سفارشگیر رستورانی

تجهیزات مورد نیاز مکانیزه کردن روند نوبت‌دهی و صدور بلیت

  • صندوق مکانیزه فروش: برای ثبت و صدور بلیت مخاطبان و مشتریان مجموعه فرهنگی یا ورزشی، بر اساس میزان ورودی مجموعه به یک یا دو صندوق فروشگاهی مکانیزه نیاز است.
  • نرم‌افزار تخصصی: برای ثبت و صدور بلیت و انجام دیگر وقایع مالی به یک نسخه مرکزی روی سیستم صندوق نیاز است.
  • چاپگر حرارتی: هر مجموعه به ازای هرصندوق مکانیزه فروش، برای صدور فیش، بلیت و صورتحساب به یک چاپگر حرارتی نیازمند است.
  • بارکدخوانبه تعداد صندوق‌های مکانیزه فروش برای خواندن بارکد به یک دستگاه بارکدخوان نیاز است.
  • کشوی پول: برای نگهداری امن و منظم مبالغ نقدی پرداخت شده به کشوی پول در کنار صندوق مجموعه خود نیازمندید.
  •  اکسس پوینت: (در صورت اتصال به صورت بی‌سیم) برای ایجاد شبکه بی‌سیم و با توجه به وسعت مجموعه برای پوشش دهی بهتر و بیشتر کیوسک ها به سیستم مرکزی، به اکسس پوینت نیاز است.
  • کارتخوان بانکی: به ازای هر صندوق مکانیزه فروش، برای پرداخت مشتریان باید یک دستگاه کارتخوان بانکی در نظر بگیرید.
  • کیوسک صدور بلیت: در هر مجموعه برای ثبت درخواست و دریافت بلیت، با توجه به میزان ورودی و شلوغی مجموعه به یک یا دو دستگاه و حتی بیشتر کیوسک صدور بلیت نیاز است.
  • RFID READER: به ازای هر یک از خدمات، وسایل بازی و غیره یک دستگاه RFID READER نیاز است، تا مشتریان بتوانند از بازی ها و خدمات به‌راحتی استفاده کنند.

راهکار برای شهربازی، باشگاه و استخر

در شهربازی‌ها، باشگاه‌های ورزشی، مجموعه‌‌ پارک‌های آبی و استخرها با توجه به اینکه زمان استفاده از فضا و تجهیزات از اهمیت زیادی برخوردار است. همچنین صرفه جویی در مصرف کاغذ و هزینه مواد مصرفی از اولویت‌های هر مجموعه‌ای است. استفاده از بلیت‌های کاغذی جای خود را به کارت‌های RFID می‌دهند تا هم روند تهیه بلیت سریع‌تر و آسان‌تر اتفاق بیفتد، هم در زمینه استفاده از کاغذ صرفه‌جویی شود و در حفظ پاکیزگی محیط زیست تلاش مفیدی صورت بگیرد.
استفاده از کارت‌های RFID به این صورت است که مشتریان در زمان ورود، این کارت‌ها را به عنوان بلیت ورودی دریافت می‌کنند و می‌توانند با کارت شارژ شده خود از کمدهای مجموعه‌ ورزشی، بازی‌ها و یا خدمات مجموعه با قرار دادن کارت RFID در جلوی دستگاه مرتبط استفاده کنند و هزینه بازی یا خدمات از شارژ کارت کسر می‌شود.

کاربردهای کیوسک خود سرویس پرداخت در شهربازی، باشگاه‌های ورزشی و استخرها:

مشتری در زمان ورود کارت RFID  را از پذیرش دریافت می‌کند و با مراجعه به «کیوسک صدور بلیت و پرداخت » و قرار دادن کارت RFID  بر روی ماژول RFID REDER  ، مبلغ مورد نظر را از روی صفحه نمایش لمسی کیوسک انتخاب کرده و از طریق کارتخوان بانکی مبلغ را پرداخت و کارت خود  را شارژ می‌کنند.

شما می‌توانید برای مشاهده انواع کیوسک برند بایامکس، همین حالا با کلیک بر روی کیوسک خود سرویس مدل‌های مختلف این محصول را ملاحظه کنید. همچنین شما می‌توانید برای آشنایی با شرکت ترنا سیستم، از صفحه درباره ما و برای ارتباط با تیم پشتیبانی بر روی تماس با ما کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه :

https://bayamax.com/?p=1888

اشتراک گذاری :