4 دقیقه

زمان مطالعه

دنیا در تسخیر صنعت خرده فروشی چگونه آینده خرده فروشی را در دست بگیریم؟

فهرست مطالب

خرده فروش، آخرین مرحله زنجیره تأمین است که نقش مهمی در عرضه‌ محصولات نهایی به مصرف‌کنندگان واقعی ایفا می‌کند. در حال حاضر، بخش قابل‌توجهی از اقتصاد جهان در اختیار این صنعت است. به عبارت دیگر، خرده فروش، شخص یا فروشگاه یا نهادی است که محصول را به مصرف‌کننده نهایی (Consumer) ارائه می‌دهد. در گذشته خرده فروشی سنتی بود و خرده فروشان رو در رو با مصرف کننده در ارتباط بودند، امروزه اصلِ ماهیتِ خرده فروشی این صنعت با بهره‌گیری از ابزارآلات مدرن، دچار تغییر و تحولات چشمگیری شده است. همراه ما باشید تا با معرفی ابزارهای نوین به شما بگوییم چگونه می‌توانید علاوه بر توسعه کسب و کارتان در زمان حال، آینده خرده فروشی خود را در دست بگیرید؟

بازارهای آنلاین، انقلابی در خرده فروشی

يک انقلاب واقعی در دنيای خرده‌فروشی رخ داده است که خريد و فروش مکان محور را به کلی تغيير داده و ساير ابزارهای فروش مبتنی بر دنيای ديجيتال و شبکه‌های مجازی را وارد عرصه خرده فروشی کرده است. خرده‌فروشی الکترونیکی (E-Retailing, E-Tailing) به معنی فروش کالاهای خرده‌فروشی با استفاده از ابزارهای الکترونیکی، به ویژه اینترنت است. این واژه برای اولین بار در اوایل سال 1995 در اینترنت استفاده شد. البته  هرچند فروش مبتنی بر مکان، يعنی فروشگاه‌های فيزيکی هنوز رونق خود را از دست نداده‌اند و روزبه روز درحال گسترش اند؛ اما شيوه‌ها و روش های فروش در آن‌ها دستخوش تغييرات زيادی شده‌اند. بهتر است بگوییم که با پیشرفت تکنولوژی این انقلاب خرده فروشی ایران را هم فرا گرفته و طی چند سال اخیر، خرده‌فروشی به یکی از سریعترین رشد در اقتصاد ایران تبدیل شده است.

آینده خرده فروشی

عوامل موثر در انقلاب خرده فروشی

با گسترش هوش مصنوعی و رشد بی سابقه تجارت الکترونیک شاهد انقلاب در صنعت خرده فروشی هستیم.  

اومنی چنل و مولتی چنل یکی از ابزارهای مهم در فروش و بازاریابی در صنعت خرده‌فروشی محسوب می شود که در ذیل به بررسی این دو موضوع می پردازیم:

مولتی چنل و اومنی چنل (OmniChannel)  در خرده فروشی

در بازاریابی مولتی چنل یا همان چند کاناله، یک کسب و کار از کانال‌های مختلفی برای تعامل با مصرف کنندگان و معامله با مشتری استفاده می شود. با این حال، این کانال‌ها به طور جداگانه اداره می‌شوند و مستقل از یکدیگر کار می‌کنند. در بازاریابی چند کاناله، فرصت مصرف کنندگان برای جابجایی بین کانال‌های مختلف بسیار کاهش یافته و یا اصلاً وجود ندارد. بخش‌ها و تیم‌های مختلف در یک شرکت ممکن است با هم ارتباط برقرار کنند، اما تلاش آن‌ها یکپارچه نیست. ولی در بازاریابی اومنی چنل گسترش دسترسی مشتری به اطلاعات یک محصول در هرجا و هر مکانی که هست را ممکن می‌سازد. مشتری می تواند با تلفن همراه خود اطلاعات مربوط به یک کالا و یا محصول را دریافت کند و با قطعی کردن خرید به فروشگاه حضورا” مراجعه و محصول خود را دریافت می‌کند و در خریدهای بعدی می‌تواند از طریق شبکه اجتماعی آن شرکت یا فروشگاه مجددا درخواست کالای دیگری را بدهد. در بازاریابی مولتی چنل این یکپارچگی وجود ندارد. در این دو روش اومنی چنل برای حفظ مشتری کارایی و نتیجه بهتری دارد. حال موارد تجارت الکترونیک و هوش مصنوعی که نوع فروش خرد را تغییر داده‌اند مورد بررسی قرار می‌دهیم:

تجارت الکترونیک و استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی در فروش خرد

رشد روز افزون  هوش مصنوعی و استفاده از پلتفرم‌های تجارت الکترونیک صنعت خرده فروشی را همه روزه با تحولات جدیدی مواجه می کند. جایی که خرید و فروش آنلاین و آفلاین در حال ادغام شدن هستند.

 در آینده نزدیک صنعت خرده فروشی و خدمات این حوزه هوشمندتر اداره می شود.صاحبین کسب کار درحال حاضر می‌توانند با دنیایی از داده‌های در اختیار مدیریت بهتری را رقم بزنند. این در حالی است که آن‌ها می‌توانند در آینده نزدیک از این داده‌ها برای ایجاد خدمات هوشمندتر و مجهز به هوش مصنوعی بهره ببرند مانند دستیار صوتی (الکسا و گوگل هوم) و سایر دستگاه‌های هوشمند در حال ظهور. با بروز چنین تغییراتی ماشین‌ها به طور فزاینده ای مشتری خرده فروشان می‌شوند و این برای صنعت خرده فروشی مسیر مثبتی است به شرط اینکه خرده فروش در روش سنتی خود تجدید نظر کرده باشند و در جهت رشد و ارتقا مسیر جدیدی را انتخاب کنند.

یکی از پرکاربرد ترین لوازم و ابزارهای این صنعت صندوق فروشگاهی یا پوز فروشگاهی می‌باشد که می‌توانید چند نمونه از این محصول را در لینک پایین مشاهده نمایید:

جهان در تسخیر صنعت خرده‌فروشی

براساس گزارش  Forbes بالاترین فروش خرده فروشان آنلاین را به ترتیبAmazon، Kroger و Nike از آن خود کرده اند.   

بخش شاخص خرده فروشی وزارت بازرگانی ایالات متحده، گزارش ماهانه تجارت خرده‌فروشی دسامبر 2021 را در روز چهارشنبه 16 فوریه منتشر کرد که تصویر کاملی ازخرده فروشی آنلاین سال 2021 ارائه می‌دهد. آمار اصلی این است که فروش خرده فروشی ایالات متحده برای سال 2021، 6.6 تریلیون دلار بوده که نشان دهنده رشد 17.9 درصدی نسبت به سال گذشته است. سال قبل سال 2021 یکی از قوی‌ترین سال‌ها در تاریخ خرده‌فروشی ایالات متحده بود که بیش از دو برابر سریع‌تر از 30 سال گذشته رشد کرد. فروشگاه‌های آجر و ملات برای اولین بار سریع‌تر از تجارت الکترونیک رشد کردند، با رشد فروشگاه‌های فیزیکی 18.5 درصد در مقابل رشد تجارت الکترونیک 14.2 درصد. این رشد 14.2 درصدی کمی بالاتر از نرخ رشد معمولی سالانه است، اما بسیار کمتر از رشد 31.8 درصدی تجارت الکترونیکی در سال 2020 است.

www.forbes.com

کفش-فروشی-هوشمند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه :

https://bayamax.com/?p=9859

اشتراک گذاری :