8 دقیقه

زمان مطالعه

قیمت دستگاه فیش زن رستوران

دستگاه فیش زن رستوران
فهرست مطالب

در دنیای امروز که سرعت رشد تکنولوژی در همه حوزه‌ها، حتی از سرعت نور هم بالاتر رفته، ابزار و تجهیزات مدرن به کمک صاحبان کسب و کار آمده تاعلاوه بر کارایی، دقت و سرعت امور را افزایش دهد. یکی از کسب و کارهایی که با توجه به دور تند زندگی ( بافرصت کم آشپزی یا پذیرایی) با اقبال عمومی روبرو شده، رستوران‌هاست. در این میان، قطعا رستوران‌هایی در جلب رضایت مشتریان و تبدیل آن‌ها، به مشتریان وفادار موفق‌تر خواهند بود که با بهره‌گیری از همین ابزار مدرن از رقبایشان سبقت بگیرند، اما چگونه؟


نصب و راه اندازی چاپگر رسید در رستوران یا کترینگ شما می تواند راهی عالی برای ساده تر کردن گردش کار آشپزخانه شما و کاهش احتمال خطا در هنگام دریافت سفارش های مشتریان باشد.چاپگر رسید حرارتی یا دستگاه فیش زن در کنار صندوق فروشگاهی یکی از الزامات مهم کسب و کار رستوران شما است.
یک چاپگر رسید خوب می تواند محیط کاری را برای مشتریانتان ایده آل و مورد پسند کند و یا به خاطر کندی و یا با بالابودن زمان انتظار، مشتریان شما را دلسرد کند. شما برای جلوگیری از هرگونه سردرگمی، به چاپگری نیاز دارید که تصاویر و متن با کیفیت بالا و در سریعترین زمان ممکن ارائه دهد. این دستگاه می‌تواند براحتی مدیریت رستوران و صندوق فروش را به عهده گرفته و از به وجود آمدن اشتباهات جلوگیری کند. در ضمن یک سند مکتوب برای مشتریان است که با اطمینان بعد از سفارش فاکتور درست و رسمی همراه خود داشته باشند.در ابتدا بهتر است با این دستگاه و مزایای آن آشنا و بعد قیمت آن را با سایر دستگاه‌ها مقایسه کنیم.

قیمت دستگاه فیش زن رستوران ، خرید دستگاه فیش زن رستوران

دستگاه فیش زن رستوران

قبل از اضافه کردن چاپگر آشپزخانه رستوران، یکی از اولین تصمیماتی که باید بگیرید انتخاب نوع مناسب چاپگر است. انواع مختلفی از چاپگرها در بازار هستند و باید مطمئن شوید که چاپگر انتخابی شما با صندوق فروشگاهی یا صندوق ترازویتان یکپارچه کار می کند؟ آیا قابلیت اتصال به شبکه را نیاز دارید؟

شما به عنوان رستوران دار چرا به دستگاه فیش زن رستوران نیاز دارید؟

مشتری سفارش می دهد و منتظر می ماند. وقتی تعداد مشتریان بالا می رود، صندوقدار و مسئول ثبت سفارشات دیگر نمی توانند به صورت دستی سفارش‌ها را ثبت و به مسئول آشپزخانه سفارش بدهند. پس بهتر است همان لحظه از طریق صندوق فروش و برنامه رستورانی و یک چاپگر سفارش مستقیما به دست مسئول آشپزخانه برسد، از طرفی شکم گرسنه مشتری ممکن است پس از سیر شدن بخواهد بداند در ابتدا چه غذایی با چه قیمتی سفارش داده است؟! ممکن است رستوران شما برای مشتری خاطره خوبی باشد و بخواهد بعدا به فیش چاپ شده مراجعه و آدرس شما را به دیگران بدهد یا شبکه اجتماعی شما را دنبال کند!

 امکان چاپ فیش ها به طور مستقیم در آشپزخانه رستوران مزایایی دارد از جمله:

دقت در سفارش
ارسال رسید به طور مستقیم از صندوق فروش به آشپزخانه شما، نیاز ارسال دستی توسط کارکنان رستوران را از بین می برد و احتمال خطای انسانی را کاهش می‌دهد. رسیدهای چاپی همچنین به عنوان یک سند فیزیکی برای شما و مشتریانتان استفاده می‌شود تا در صورت اختلاف یا خطا بررسی کنید که هر قسمت از سفارش دقیقاً مطابق درخواست است یا خیر؟ این امر باعث می‌شود مشتریان آنچه را که سفارش داده‌اند، مستند داشته باشند و مسئول آشپزخانه رستوران که نسخه دیگری از آن را دارد، دقیقا مطابق فاکتور سفارش را تهیه کند.

بهبود کارایی رستوران
چاپ رسیدها به طور مستقیم در آشپزخانه نه تنها احتمال خطای انسانی را همانطور که قبلاً بحث شد کاهش می دهد، بلکه کل عملیات آشپزخانه شما را بسیار کارآمدتر می کند. اگر به محض ثبت سفارش، رسیدی را مستقیماً در آشپزخانه چاپ کنید. کارکنان آشپزخانه شما می توانند فوراً آن غذا را تهیه و روی آن کار کنند. پس زمان انتظار برای مشتریان شما کاهش می یابد و دیگر مسئول آشپزخانه منتظر نیست که یک کارمند دیگر برای سفارش به آشپزخانه بیاید و مستقیم کار را شروع می کند.

سرعت در تحویل

انتظار برای آدم گرسنه سم است. پس بهتر است، رستوران دار سریعا” سفارش غذایی که از طریق سیستم ثبت شده و یک نسخه از رسید را به مسئول آشپزخانه داده است، از او گرفته و به مشتری برساند.

داشتن فاکتور برای مشتری

مشتری‌ها با داشتن یک فاکتور با خیال راحت کارت می‌کشند، چون می‌دانند که خطایی برای محاسبه قمت غذاها وجود ندارد، پس داشتن یک فیش فاکتور پیش مشتری، برای او موجب دلگرمی و محکم کاری است.

بهترین نوع چاپگر فیش زن برای رستوران کدام است؟

انتخاب یک چاپگر برای چاپ رسید دررستوران شما می تواند یک فرآیند سخت به نظر برسد. طبیعتاً هزینه، سرعت و قابلیت اطمینان برای این دستگاه بسیار مهم هستند. اما شما باید نگرانی‌های عملی مانند اندازه چاپگر و نحوه اتصال آن به صندوق فروشگاهی را نیز در نظر بگیرید.

نکات قابل توجه موقع انتخاب فیش زن:

کارکرد ارزان تر: چاپگرهای حرارتی نسبت به پرینترهای دیجیتال هزینه بسیار کمتری دارند، به خصوص برای حجم های بالاتر، زیرا به کارتریج های جوهر گران قیمت نیاز ندارند، فقط به کاغذ حرارتی (که معمولاً به عنوان کاغذ رسید نامیده می شود)، نیاز دارند که در این دوران گرانی بسیار به صرفه و مهم است.
کارآمدتر: چاپگرهای حرارتی به طور قابل توجهی سریعتر از چاپگرهای دیجیتال استاندارد و چاپگرهای مدل ماتریس نقطه‌ای عمل می‌کنند و به شما امکان می دهند، رسیدهای سفارش را با کیفیت و سرعت بالا چاپ و سرعت پاسخگویی رستوران خود را افزایش دهید.
کمتر در معرض شکستگی و آسیب: چاپگرهای حرارتی معمولاً پیچیدگی کمتری نسبت به چاپگرهای دیجیتال و چاپگرهای ضربه‌ای دارند و کمتر مستعد خرابی های مکانیکی هستند. این بدان معناست که برای کارکردن پرینتر رستورانی شما به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز است و می توانید مطمئن باشید که در طول یک دوره کاری شلوغ خراب نمی شود!
کم جا و سبک: چاپگرهای رسید حرارتی معمولاً بسیار کوچکتر از یک چاپگر دیجیتال معمولی هستند که آن‌ها را برای میز پیشخوان سفارش رستوران‌های کوچکتر مناسب می کند.به ویژه برای خدمات سریع یا رستوران های شلوغ با چندین میز پیشخوان سفارش مشتری مناسب هستند.
هنگامی که به دنبال چاپگر آشپزخانه هستید، باید مطمئن شوید که باصندوق فروشگاهی شما همگام است و درست کار می کند. بنابراین نه تنها انتخاب چاپگر مناسب برای رستوران، بلکه انتخاب صندوق فروشگاهی رستوران مناسب نیز مهم است.

هزینه‌های عملیاتی و نگهداری کمتر: پرینتر های چاپ فیش، سیستم‌های پیچیده‌ای ندارند. بهمین دلیل برای یادگیری، مدیریت و عیب یابی این پرینتر ها به شدت توصیه می‌شود.
اتصال ساده و سریع به سایر دستگاه ها: دیگر مشکل یکپارچه سازی ناشی از استفاده از سیستم های متفاوت وجود ندارد و این دستگاه‌ها براحتی با هر صندوق فروش و یا پوز اسکیلی یا کامپیوتر متصل می شوند و نیازی به پیکربندی خاص وجود ندارد.

چاپ خودکار رسید در لحظه: با استفاده از این پرینترها به‌طور خودکار رسیدها را در لحظه ثبت سفارش و چاپ کنید. با این کار دیگر نیازی به پردازش دستی سفارشات توسط کارکنان نیست، که محصل آن کاهش زمان انتظار و تضمین دریافت سفارشات در اسرع وقت است.

قیمت دستگاه فیش زن رستوران ، دستگاه فیش زن رستوران

یک چاپگر رسید را در آشپزخانه رستوران جداگانه اختصاص دهید
شما می‌توانید با استفاده از برنامه رستوران‌داری و یک کابل شبکه، برای چاپ سفارشات در آشپزخانه اقدام کنید.در پیشخوان ثبت غذا، یک سفارش چاپی مستقیماً به آشپزخانه ارسال می‌شود و یک نسخه چاپ به مشتری تحویل می‌شود. دیگر نیازی نیست که یکی از کارکنان شما سفارش را به آشپزخانه ببرد و در وقت همه صرفه جویی و خطاها به حداقل می رسد.

رسیدهای چاپگر را مطابق میل خود طراحی کنید
چاپگرهای حرارتی بایامکس دارای انواع قالب‌های قابل تنظیم است، که به شما امکان می دهد اطلاعات اضافی را در رسیدهای سفارش خوداضافه کنید. می‌توانید برند تجاری، جزئیات تبلیغات، یا حتی بارکد یا کد QR که مشتریان را به نظرسنجی از کارکد رستوران شما متصل می‌کند به آن اضافه کنید.

چگونه دستگاه فیش زن را به سایر دستگاه ها متصل کنیم؟

بدون نیاز به صندوق فروشگاهی و حتی با داشتن یک لب تاپ یا کامپیوتر ساده می توانید به عملیات چاپ فیش در رستوران اقدام کنید. برای نصب و اتصال کافی است فیش اتصال را به کامپیوتر یا لب تاپ وصل و منتظر بمانید تا برنامه راه انداز اجرا شود و تمام. دستگاه فیش زن آماده چاپ رسید است.

چاپگر آشپزخانه خود را به شبکه درون ی رستوران اضافه کنید
از آنجایی که اکثر چاپگر های حرارتی بایامکس از طریق پورت شبکه می‌توانند به سایر تجهیزات فروشگاهی متصل شوند، شما می توانید همه چاپگرهای آشپزخانه رستوران خود را به یکجا اضافه کنید. هیچ محدودیتی برای تعداد چاپگرهایی که می‌توانید اضافه کنید وجود ندارد و مثلا در بخش صندوق یک کافه ثبت کنید و دو رسید یکی در قسمت آشپزخانه کافه و یک رسید هم تحویل مشتری شود و از طرفی می توانید در بخش صندوق یک سفارش غذا ثبت کنید و در بخش آشپزخانه رستوران یک رسید چاپ شود و کپی همان رسید تحویل مشتری شود که این اتصال مدیریت شده بخاطر پشتیبانی دستگاه از پورت شبکه و اتصال دستگاه به شبکه است.

قالب رسید خود را به طرح دلخواه خود سفارشی کنید
با داشتن دستگاه فیش زن می توانید الگوی رسید سفارش را خودتان انتخاب کنید و اینکه روی رسید شما چه اطلاعاتی باشد مثلا اطلاعات کسب‌وکار، جزئیات صورت‌حساب مشتریان، روش ارسال یا شماره تماس های شما یا آدرس شبکه های اجتماعی یا سایر شعبه‌های شما روی رسید باشد.

معرفی انواع دستگاه فیش زن رستوران:

قیمت دستگاه فیش زن رستوران

دستگاه‌های فیش زن حرارتی بایامکس در سه دسته چاپگر صدور فیش BP-260 ، چاپگر صدور فیشBP-206 و چاپگر صدور فیشBP-208 با تفاوت در اندازه و عمر دستگاه و یا قابلیت اتصال به شبکه، در قیمت‌های مختلفی ارائه می شود. برای خرید این دستگاه‌های فیش زن با در نظر گرفتن انتظارات خود از دستگاه و ویژگی‌های خاص هر یک از آن‌ها، می توانید با قیمت مناسب، رستوران خود را مدرن و هوشمند و در نهایت مشتریان را راضی نگه دارید.
شما اگر بخواهید بجای این دستگاه از پرینتر دیجیتالی استفاده کنید، علاوه بر عمر کوتاه پرینترهای دیجیتالی نیاز به هزینه زیاد برای شارژ کارتریج پرینتر خواهید بود و اگر از پرینتر جوهر افشان استفاده کنید هم باز هم از لحاظ استهلاک دستگاه و هم از لحاظ شارژ دستگاه متحمل ضرر خواهید شد. در ضمن فضای یک پرینتر فیش زن بسیار کمتر از سایر پرینترهاست و این پرینترها تنها با تعویض رول و بدون نیاز به هیچ هزینه‌ای بارها شارژ خواهد شد. داشتن چند پرینتر حرارتی فیش صادر کن بسیار بهتر از یک دستگاه پرینتری است که برای این کار طراحی نشده است، به قول بزرگان: «هرچیزی را بهر کاری ساختند». پس تجهیزات را در جای مناسب خود استفاده کنید تا علاوه بر صرفه جویی در هزینه‌ها به کار خود رونق دهید.

دستگاه فیش زن رستوران

نتیجه گیری:

 یک سیستم ثبت سفارش رستوران هوشمند بسازید. چاپ رسیدها به طور مستقیم در آشپزخانه رستوران شما به ساده شدن مدیریت سفارش کمک می کند. چاپ خودکار رسید باعث صرفه جویی در وقت کارکنان شما می شود و دخالت غیرضروری انسان در مرتب سازی و ارسال سفارشات را حذف می‌کند. اگر هنوز قصد خرید چاپگر آشپزخانه رستوران را دارید، به سراغ چاپگر های حرارتی بایامکس بروید. زیرا در محیط آشپزخانه نسبت به چاپگر دیجیتال سریع‌تر، ارزان‌تر و قابل اعتمادتر هستند. از آنجایی که چاپگرهای حرارتی نسبت به انواع دیگر چاپگرها فشرده‌تر و جمع و جورتر هستند، در آشپزخانه‌های کوچک‌تر باعث صرفه‌جویی در فضا هم می‌شوند.

«بایامکس» نشان تجاری شرکت ترناسیستم، یکی از فروشندگان انواع تجهیزات فروشگاهی در ایران است. شما می‌توانید برای مشاهده انواع آن، به صفحه «محصولات» و برای آشنایی با شرکت به «درباره ما » و برای ارتباط با کارشناسان شرکت، به « تماس با ما » مراجعه فرمائید.

کاتالوگ محصولات بایامکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه :

https://bayamax.com/?p=14660

اشتراک گذاری :