جستجو
Close this search box.

7 دقیقه

زمان مطالعه

راهنمای خرید کیوسک سفارشگیر رستورانی

راهنمای خرید کیوسک سفارش گیر رستورانی
فهرست مطالب

با کیوسک سفارشگیر متمایز باشید
اگر کسب ‌و‌کارتان را به خوبی پیش برده و مجموعه‌ای را با دکور جذاب، غذاها و نوشیدنی‌های با کیفیت و پرسنل حرفه‌ای راه‌اندازی کرده‌اید و یا در ابتدای مسیر هستید و مشتریان خود را پیدا کرده‌اید؛ آنچه شما را از بقیه متمایز می‌کند، ارزشی است که شما برای زمان مشتریان خود قائل می‌شوید و این یعنی استفاده از «کیوسک‌های سفارشگیر». در این مطلب به 9 نکته اساسی که باید قبل و بعد از خرید کیوسک سفارشگیر در نظر بگیرید، اشاره کردیم. با بایامگ همراه باشید تا بتوانید به بهترین انتخاب در کیوسک رستورانی برسید. در اینجا بایامکس قصد دارد هر آنچه که مربوط به تجهیزات جانبی رستوران است را به شما معرفی کند.

بایامکس یکی از تولید کنندگان مطرح ایرانی در حوزه تجهیزات فروشگاهی همچون صندوق فروشگاهی ، دستگاه بارکدخوان ، چاپگر لیبل ، دستگاه فیش زن رستوران و … می باشد. شما می توانید برای آشنایی بیشتر با بایامکس به صفحه درباره ما مراجعه کنید و برای ارتباط با کارشناسان این مجموعه می توانید به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید.

کیوسک سفارشگیرچه می‌کند؟

به‌عنوان رستوران‌دار کیوسک سفارشگیر شرایطی را برای مشتریانتان فراهم می‌کند که بتوانند خودشان مستقل از گارسون و صندوقدارهای رستوران، به راحتی منو را با تصاویر با کیفیت و توضیح کامل درباره مواد تشکیل دهنده هر آیتم ببینند، انتخاب کنند و همان‌جا هم پرداخت کنند. آن‌ها با کم‌ترین معطلی سفارش خود را ثبت وهزینه آن را پرداخت کرده‌اند و تنها در انتظار تحویل سفارش خود می‌مانند. استفاده از «کیوسک‌های سفارشگیر» هوشمندی ظریف شماست.

انواع کیوسک برای رستوران‌ها

1-کیوسک رومیزی

اگر فضای کمی دارید، کیوسک‌های رومیزی انتخاب خوبی هستند. اندازه آن‌ معمولاً 15 اینچ (38 سانتی‌متر)  است که می‌توان به پیشخوان یا دیوارهای نصب کرد، بدون اینکه چیدمان رستوران شما دچار نقص شود. از آنجایی که کیوسک‌های رومیزی کوچکتر ازانواع دیگرهستند، قیمت کمتری هم نسبت به کیوسک‌های مستقل دارند.

2- کیوسک‌های مستقل

رستوران‌ها با فضای لوکس که فضای مناسب و کافی دارند، کیوسک‌های مستقل بزرگتر را انتخاب می‌کنند که 24 تا 43 اینچی (60 تا 110 سانتی‌متر) هستند. نصب کیوسک‌های مستقل معمولاً آسان‌تر از کیوسک‌های رومیزی است. برای انتخاب جایگاه کیوسک باید محل  دستگاه، مسیر رفت و آمد و ترافیک ناشی از صف را در نظر گرفت و بهترین محل را برای آن انتخاب کرد.

مزیت کیوسک سفارشگیر

از مزیت‌ داشتن «کیوسک‌های سفارشگیر» جذابیت چندبرابری منو است که با داشتن تصاویر بسیار با کیفیت ازغذاها و نوشیدنی‌ها، اطلاعات کامل و کافی درباره هر آیتم باعث جلب توجه مشتری و انتخاب گزینه‌های بیشتر می‌شود و پس از ثبت سفارش به راحتی از طریق دستگاه پوز سیار که در کنار کیوسک قرار داده شده فاکتور خود را پرداخت می‌کند. سپس سفارش از طریق نرم‌افزار رستورانی نصب شده روی صندوق فروشگاهی مکانیزه به‌صورت اتوماتیک برای چاپگر‌های صدور فیش در بخش‌های مختلف کافه یا رستوران شما برای آماده‌سازی ارسال می‌شود. وقتی سفارش آماده شد، مشتری از طریق پیجر مخصوص مشتری یا پیامی در قالب پیامک مطلع و برای دریافت سفارش خود به میز مخصوص تحویل سفارش مراجعه می‌کند. نتیجه این راهکار جذاب با کاربری آسان و سریع برخورداری از نظم کاری بالا، پرسنل پرانرژی، مشتریان زیاد و وفادار و در نهایت سود مالی چندبرابر است.

کیوسک سفارش گیر و کیوسک هوشمند

 5 مزیت اصلی کیوسک سفارشگیر کدامند؟

 • دقت: کیوسک‌های سلف سرویس به مشتریان اجازه می‌دهند تا با آرامش خاطر لیست را مرور و انتخاب کنند. ساده‌تر بگوییم، اگر مشتریان خودشان سفارش دهند، نمی توانند از ثبت سفارش‌های اشتباه شکایت کنند!   
 • کاهش زمان انتظار: نیازی نیست که مشتریان در صف منتظر بمانند و سفارش خود را به صورت شفاهی با یک صندوقدار چک کنند. کیوسک‌های سلف سرویس می‌توانند زمان انتظار را تا 40 درصد کاهش دهند که به فروش بیشتر رستوران‌دارها کمک می‌کند.
 • کاهش هزینه‌های نیروی کار: شما می‌توانید زمان کارکنان را برای کارهای مهم دیگر برنامه ریزی و از آن‌ها برای بخش‌های دیگر استفاده کنید. در حالی که مشتریان خودشان سفارشات را انجام می‌دهند این ویژگی به خصوص در زمان کمبود نیروی کار بسیار کمک کننده است.
 • تجربه یکپارچه: با نمایش اطلاعات از مواد استفاده شده در یک غذا گرفته تا آخرین تخفیف‌ها در صفحه سلف‌سرویس، را قبل از اینکه مشتریان درباره آن بپرسند، به آن‌ها ارائه می‌کنید.
 • مدرن شدن: کیوسک‌های سلف سرویس تجربه جدیدی و مدرنی در رستوران‌ها و کافی شاپ هاست. طبق تحقیقات شرکت مشاوره تجاری Grand View Research  67 درصد از افراد دوست دارند که از کیوسک‌های سلف سرویس رستورانی سفارش ثبت کنند و این دستگاه‌ها گزینه مناسبی هستند که دوست دارند بیشتر از آن دیدن کنند و با آن‌ها تعامل داشته باشند.

متمایز باشید

با  استفاده از کیوسک‌های سفارشگیری در کنار «صندوق فروشگاهی مکانیزه» و همکاری صندوقداران برای سایر مشتریان حضوری و تلفنی، مزیتی را به رستوران خود اضافه کرده اید. این کار مخصوصا برای مشتریانی که با داشتن زمان محدود برای صرف غذا یا نوشیدنی به کافه یا رستوران شما آمده‌اند، شرایط ایده‌آلی را فراهم می‌کند و این تمایز، آن‌ها را نسبت به شما وفادارتر می‌کند.

نکاتی که باید قبل و بعد از خرید کیوسک سفارشگیر رعایت کنید

قبل از خرید کیوسک خود سرویس:

1. طرح‌بندی رستوران یا کافی شاپ خود را بسنجید. نوع کیوسک سفارشگیری که انتخاب می‌کنید تأثیر زیادی بر چیدمان رستوران شما خواهد داشت.کیوسک‌ها زمانی بهترین عملکرد را دارند که در دید واضحی از ورودی قرار داشته باشند، جایی که ترافیک بالایی وجود دارد. بهترین پیشنهاد، برای پیدا کردن محل مناسب این است که خودتان را به جای مشتری بگذارید.

2. ویژگی‌های مهم را در نظر بگیرید. کیوسک‌های سلف سرویس ویژگی‌های زیادی را ارائه می‌دهند، اما ممکن است به همه آن‌ها نیاز نداشته باشید. شما بهتر از هر کسی رستوران‌ و مشتریان خود را می‌شناسید، بنابراین باید ویژگی‌های مرتبط با آن‌ها را انتخاب کنید: مانند گزینه‌های پرداخت، ‌منو اختصاصی برای فرصت‌های فروش بیشتر و نصب برنامه یا اپلیکیشن‌های وفاداری برای مشتریان ثابت شما و تمام موارد مربوط به ثبت سفارش و منو.

3. نیازهای مشتری را شناسایی کنید. مهم نیست که کدام ویژگی را انتخاب می‌کنید، رابط کیوسک سلف سرویس باید از نظر بصری جذاب باشد و نیازهای مشتریان را برآورده کند.

4. پیمایش آسان صفحه سفارشگیر: در حالی که طراحی رابط باید منعکس کننده سبک رستوران شما باشد، سهولت استفاده باید اولویت شما باشد. زیرا افراد گرسنه حوصله کارکردن با فناوری دیجیتال پیشرفته را ندارند و به دنبال راحت ترین راه برای ثبت غذایشان هستند.

5. منو را سفارشی کنید. کیوسک سفارشگیر رستورانی به مشتریان انعطاف‌پذیری و کنترل  بیشتری برای انتخاب آیتم‌های منو می‌دهد. صفحه نمایش کیوسک شما باید به آن‌ها کمک کند تا این کار را به راحتی انجام دهند.

6. مطمئن شوید که طیف وسیعی از روش‌های پرداخت را ارائه می‌دهید. بهترین راه برای پاسخگویی به ترجیحات مشتریان، ارائه گزینه‌های مختلف پرداخت از طریق کیوسک‌ها است.

7. کیوسک‌ها را با صندوق فروش خود یکپارچه و هماهنگ کنید. اگرچه ممکن است راه‌اندازی کیوسک‌های سفارشگیرو ادغام با صندق فروش سخت به نظر برسد، اما در واقع ادغام کیوسک صندوق فروش شما نسبتاً آسان است.

پس از راه‌اندازی کیوسک سفارشگیر:

8. کیوسک را به روز نگه دارید. هیچ چیز بدتر از این نیست مشتری یک غذا را سفارش بدهد که شما آن را در آشپزخانه خود ندارید و بخواهید یک غذای جایگزین به او پیشنهاد کنید! اینگونه مشتری بدبین می‌شود و برای آینده کاری شما این خطر بزرگی است.

9. از کیوسک‌ها بدرستی نگهداری کنید. درست مانند سایر نرم افزارها، شما باید به طور منظم کیوسک‌های سلف سرویس خود را به روز نگه دارید و آخرین آپدیت‌ها را روی دستگاه اجرا کرده باشید.

نگهداری از سخت افزار کیوسک بسیار مهم است اینکه صفحه نمایش کثیف باشد یا دچار شکستگی باشد باز برای مشتریان شما خوشایند نیست و بر سطح شما تاثیر می‌گذارد.

تجهیزات مورد نیاز برای استفاده از کیوسک‌های سفارشگیر

 • صندوق مکانیزه فروش: به یک یا دو دستگاه با توجه به وسعت و شلوغی مغازه «صندوق فروشگاهی مکانیزه» برای نصب نرم‌افزار تخصصی رستوران یا آبمیوه بستنی و سپس شروع یک صندوقداری حرفه‌ای و سریع  نیاز دارید.
 • نرم‌افزار تخصصی رستوران: برای عملیات ثبت سفارش، فروش و حسابداری فروشگاه خود به یک نسخه مرکزی برای نصب روی صندوق فروشگاهی و برای هر کیوسک سفارشگیر به یک نسخه کیوسک نیاز دارید.
 • چاپگر صدور فیش: برای تحویل فاکتور فروش به مشتریان در کنار هر صندوق فروشگاهی مکانیزه به یک چاپگر صدور فیش نیاز دارید.
 • کشوی پول: برای نگه‌داری منظم مبالغ نقدی پرداخت شده در امنیت به کشوی پول در کنار صندوق فروشگاه خود نیازمندید.
 •  چاپگر آشپزخانه شبکه: برای اینکه آشپز یا مسئول بار سرد یا گرم از سفارش مشتری‌ها به محض ثبت سفارش، به سرعت و دقیق مطلع شود وجود دستگاه چاپگر شبکه در بخش‌های مختلف کافه یا رستوران شما از تجهیزات واجب است.
 • کیوسک سفارشگیر: بر اساس وسعت و شلوغی مغازه‎‌تان، برای ثبت سفارش، صدور فیش و پرداخت توسط خود مشتری به یک یا دو دستگاه «کیوسک سفارش‌گیر» نیاز دارید.
 •  اکسس پوینت: (در صورت اتصال به صورت بی‌سیم) جهت اتصال کیوسک‌های سفارشگیری به صندوق و نرم‌افزار مرکزی و با توجه به فاصله کیوسک‌ها از صندوق به یک یا چند دستگاه «اکسس پوینت» برای اتصال بی‌سیم نیاز دارید.
 • کارتخوان بانکی: فروشگاه مجهز شما به صندوق‌های فروشگاهی مکانیزه و کیوسک‌های سفارشگیر برای هر صندوق فروشگاهی و در کنار هر کیوسک به یک دستگاه پوز سیار نیاز دارد تا عملیات پرداخت به سرعت انجام شود.
 •  پیجر مشتری: برای هر مشتری بعد از ثبت سفارش در صندوق توسط صندوقدار یا از طریق کیوسک‌های سفارشگیر از طریق خود مشتری، باید یک پیجر مخصوص مشتری در نظر گرفته شود. تعداد مورد نیاز را میانگین مشتری‌هایی که در طول شبانه‌روز به کافه یا رستوران شما مراجعه می‌کنند، تعیین می‌کند.
 • پنل اس ام اسی: پنل اس.ام.اسی برای اطلاع دادن به مشتری جهت دریافت سفارش یکی از بهترین راهکارهای پیشنهادی است.

کیوسک‌های سفارشگیر بایامکس

در این مقاله متوجه اهمیت و تاثیر کیوسک های سفارشگیر در فروش و موفقیت یک رستوران شدیم. اما اینکه چه کیوسکی و با چه قابلیتی مناسب نیاز کسب و کار شماست، نیازمند بررسی‌های بیشتر است.
کیوسک‌های سفارش گیر REGOR 22 ، REGOR55 و 11 REGOR در بایامکس پیشنهاد ما برای فروشگاه‌ها رستوران های فعال و شلوغ هستند که به تسویه حساب سریع و شخصی و در نهایت جلب رضایت مشتریان کمک می‌کنند.

همچنین کیوسک هوشمند SELF ORDER 43 با طراحی منحصر به فرد و چشمگیر از بهترین کیوسک‌های سفارشگیر برای استفاده در رستوران‌ها، کافه‌ها، فست فودها،  مراکز تفریحی، سینماها، موزه‌ها، داروخانه‌ها و از این دست کسب وکار ها است که کم شدن خطای انسانی و همینطور افزایش رضایتمندی مشتریان را در پی دارد.

شما می‌توانید برای مشاهده انواع کیوسک‌های سفارشگیر برند بایامکس، همین حالا با کلیک بر روی کیوسک خود سرویس مدل‌های مختلف این محصول را مشاهده کنید. همچنین برای آشنایی با شرکت ترنا سیستم، از صفحه درباره ما و ارتباط با تیم پشتیبانی و دریافت مشاوره بر روی تماس با ما  کلیک و با همکاران ما تماس بگیرید.

کاتالوگ محصولات بایامکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه :

https://bayamax.com/?p=1881

اشتراک گذاری :