8 دقیقه

زمان مطالعه

 3دلیل مهم برای خرید کیوسک خود سرویس

فهرست مطالب

خرید کیوسک خود سرویس یکی از مهمترین اقداماتی است که در ابتدای مسیر راه اندازی یک فروشگاه باید انجام دهید. راه‌اندازی یک فروشگاه زنجیره‌ای بزرگ یا حتی یک فروشگاه در مقیاس کوچک به این مهم بستگی دارد که تجهیزات مناسب برای سهولت بخشیدن به جریان معاملات روزمره خود را در اختیار داشته باشید. تجهیزات فروشگاهی در راستای تسریع روند خرید و فروش، اهمیت زیادی دارند. استفاده از تجهیزاتِ فروشگاهی در ارائه خدمات به‌ موقع و سریع به مشتریان، همچنین ایجاد یک سیستم مالی و حسابداری یکپارچه موثر است. علاوه بر این امنیت فروشگاه و بهبود میزان فروش و کسب درآمد بیشتر را نیز تضمین می کند.کیوسک‌های خود سرویس راهی کارآمد برای خدمت رسانی به مشتریانی هستند که نیازی به تعامل مستقیم با فروشنده ندارند. کیوسک‌ها موجب کم کردن صفوف و ایجاد هیجان در مشتریان هنگام بازدید از فروشگاه می‌شوند. در این محتوا با مهم‌ترین مزایای کیوسک خودسرویس آشنا شده و سه مورد از اصلی‌ترین دلایل استفاده از این فناوری جدید را به صاحبان مشاغل سلف سرویس معرفی می‌کنیم. این دستگاه‌ها یک مجموعه همه کاره را ارائه می‌دهند که می‌تواند برای رفع نیازهای مختلف مشتریان استفاده شود.

ارائه خدمات به مشتری مهم است، روی آن برنامه ریزی کنید

یکی از موثرترین و کم هزینه ترین راه‌های ورود به مارکت، داشتن یک سرویس خدمات مشتریان عالی است. مشتری نیاز بدیهی هر کسب و کاری است . اهمیت سرویس خدمات مشتریان در همه زمان‌ها و همه شرایط بالاست. کسب و کارها متوجه هستند که در این شرایط اقتصادی داشتن صرف یک محصول یا خدمت اصلا نمی‌تواند رقابتی باشد و مشتری و رضایت وی اهمیت خیلی بالاتری برای ماندن در رقابت ما با سایر کسب و کارها دارد. مشتریان امروزی بسیار پیچیده‌تر از حتی 5 سال قبل شده‌اند. آنان می‌دانند که یک محصول یا سرویس چگونه باید باشد و اگر از محصول یا سرویس شما ناراضی باشند، جای دیگری این سرویس و یا محصول احتمالا با شرایط بهتری ارائه می شود. علاوه بر این مشتریان آگاه هستند اگر نارضایتی خود را بیان کنند، احتمالا اتفاق بهتری خواهد افتاد و شرایط بهتری فراهم می‌شود.خدمات مشتریان یک سبک است. مردم و مشتریان در مورد خدمات مشتری حرف می‌زنند و  وقتی وارد بازار می‌شوند تا محصول یا خدمتی را دریافت کنند، منتظر دریافت خدمات مشتری مناسبی نیز هستند. ارائه خدمات مشتری بخش مهمی از چرخه تجارت محسوب می‌شود. در بسیاری از موارد خدمات مشتری به‌قدری درست عمل کرده، که توانسته است کسب و کار را از شکست نجات دهد. ارائه دهنده خدمات مشتریان معمولا کسی است که روزش را صرفا مشتریان می‌کند و از اینکه مشتریان به او مراجعه و خدمات مناسب دریافت کنند، احساس رضایت خواهد داشت.

چرا خدمات مشتریان مهم است؟

پس خدمات مشتریان یکی از مهمترین بخش‌ها برای هر کسب و کاری است. شما بدون توجه به این حوزه امکان تاثیرگذاری مناسب بر روی مشتریان را نخواهید داشت. بنابراین باید همیشه به دنبال ارائه بهترین خدمات به مشتریانتان باشید. اگر برند شما پس از فروش یک محصول به مشتریان دیگر آن‌ها را به طور کلی فراموش کند، دیگر خبری از تکرار خرید نخواهد بود. بنابراین شما باید همیشه به فکر مشتریانتان باشید. یکی از راهکارهای مناسب در این میان برای تحقق هدف فوق استفاده از خدمات سلف سرویس برای مشتریان است. تحقیقات جدید نشان می‌دهد که ۹۰ درصد از مشتریان تمایل دارند خدمات مورد نظرشان را به صورت سلف سرویس دریافت کنند.

مزایای خدمات سلف سرویس

خدمات سلف سرویس به مشتریان تنوع زیادی دارد، اما اگر با مزایای آن در عمل آشنا نشویم، شانسی برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان نخواهیم داشت. بسیاری از برندها برای جلب نظر مشتریان به خدماتشان از شیوه‌های بسیار عجیب و پرهزینه‌ای استفاده می‌کنند. نکته مهم در این میان صرفه جویی در هزینه‌های کسب و کار است. در غیر این صورت شما بودجه لازم برای اختصاص در سایر بخش‌ها را نخواهید داشت. بسیاری از برندها به دلیل ناتوانی برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان به صورت درست از رقبایشان عقب می مانند. اگر شما به دنبال استفاده از الگوی خدمات سلف سرویس به مشتریان هستید، باید برخی از مزایای آن را نیز مدنظر قرار دهید. در ادامه برخی از مهمترین مزایای این استراتژی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 یک سرویس خدمات مشتریان عالی خرید کیوسک خود سرویس

3 مورد مهم در خدمات مشتری چیست؟

اساساً، 3 ویژگی مهم خدمات مشتری حول محور : حرفه ای بودن، صبر و نگرش “اول مردم” می چرخد. اگرچه خدمات مشتری از مشتری به مشتری دیگر متفاوت است، اما تا زمانی که از این دستورالعمل‌ها پیروی کنید، در مسیر درستی هستید.

هدف از سیستم کار سلف سرویس چیست؟

سلف سرویس کارکنان، به شرکت‌ها کمک می‌کند تا به طور قابل توجهی موثر بوده و در زمان کاری ارزشمندشان صرفه جویی کنند. در عین حال، دقت در این سیستم ها این امکان افزایش می دهد که کارمندان سریعتر به روند اداری خود بازگردندو کارهای اداری خود را ادامه دهند و درگیر اپراتور و کارمندی برای تعامل نباشند. چراکه دستگاه سریعا کار آن‌ها را انجام می‌دهد.

کیوسک‌ خود سرویس چیست؟

کیوسک سلف سرویس، ابزاری کامل و تمام عیار است و کسب و کارهای بزرگ را قادر می سازد تا عملیات فروش را به روشی موثر با صرفه جویی در هزینه انجام دهند. ما در رستوران، کافی شاپ، سینما و مکان‌های پر تردد و پر درخواست، کیوسک‌های سلف سرویس زیادی را می بینم که بدون نیاز به کارمندان درخواست و ثبت سفارش انجام می‌دهند.کیوسک‌ها غرفه‌های کوچک و موقتی هستند و در مناطقی با تردد زیاد که امکان ایجاد صف‌های طولانی نیز وجود دارد، قرار دارند. این دستگاه‌ها، برای دسترسی به مشتریان خود به شیوه‌ای ساده‌تر و غیررسمی‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند. کیوسک‌ها عمدتاً برای اهداف بازاریابی استفاده می‌شوند و می‌توانند توسط افراد یا سلف سرویس کار کنند. کارکرد اصلی کیوسک سلف سرویس این است که به مشتریان اجازه دهد تا کارهای رایج مختلف را به تنهایی و بدون کمک یک کارمند اختصاصی انجام دهند. این دستگاه می‌تواند از سفارش غذا گرفته تا خرید بلیت قطار یا اتوبوس تا واریز و برداشت پول از حساب‌های بانکی را شامل شود. یکی از مزایای کلیدی کیوسک‌های سلف سرویس این است که می‌توانند فرآیندهای معمول را سرعت بخشند، توان عملیاتی را افزایش دهند و در نتیجه تاخیرها و صف ها را کاهش دهند. برای کسب و کار شما، این به معنای افزایش تعداد تراکنش‌های پردازش شده و در نتیجه کسب سود بیشتر است. این کیوسک‌های چند منظوره برای ارائه خدمات با کیفیت به مشتریان و افزایش جذب و حفظ مشتری و با استفاده از فناوری و خدماتی جدید و جذاب راه را برای رقابت با همتایان خود ایجاد می کنند.

مطالعه بیشتر >>>>> کیوسک هوشمند چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

۳ مزیت خرید کیوسک خود سرویس

مزایای خرید کیوسک خود سرویس

 • سرویس دهی سریع
 • استقلال مشتری
 • کاهش نیاز به نیروی انسانی
 • فزایش کیفیت خدمات به مشتریان
 • صرفه جویی در هزینه‌ها
 • رقابت
 • در دسترس بودن در هر زمان از روز، هر روز
 • افزایش رضایت مشتری
 • حفظ مشتری بیشتر
 • مقیاس پذیری
 • کاهش هزینه‌ها
 • قابلیت اتصال به موبایل و دریافت گزارش زنده از سفارش‌ها

عملکرد کیوسک سلف سرویس استاندارد چیست؟

هدف اصلی استفاده از کیوسک‌های سلف سرویس در کسب و کار، ارائه خدمات سریع و با برنامه ریزی مناسب است.
این دستگاه‌ها سهولت در مدیریت مشاغل را فراهم می‌کنند که در نهایت مشتریان را از خدمات راضی کنند. کیوسک‌های سلف سرویس کار در بانک‌ها، مراکز خرید، سینما، رستوران‌ها و مراکز درمانی، داروخانه‌ها، فروشگاه‌های کیک و مراکزی که سفارش یا خدمات ارائه می‌دهند را آسان کرده‌اند.
کیوسک سلف سرویس استاندارد عملکردهای اساسی را انجام می‌دهد که شامل تراکنش‌های امن از حساب‌ها، خدمات ورود و خروج و خرید خدمات مختلف می‌شود. یک کیوسک استاندارد سلف سرویس نیز خدمات تبلیغاتی و پشتیبانی مدیریتی را برای محصولات یا خدمات ارائه می‌دهد.

3 برتری اصلی که با خرید کیوسک خود سرویس بدست می‌آورید

کاهش نیاز به نیروی انسانی

بخش‌های خدمات مشتریان و پشتیبانی همیشه نیاز به کارشناس‌های زیادی دارد. این امر بار مالی قابل ملاحظه ای برای برندها به همراه دارد. بنابراین اگر شما امکان استفاده از یک استراتژی متفاوت به منظور ساماندهی نیازهایتان در این بخش را داشته باشید، فعالیتتان بسیار ساده و همچنین کم هزینه تر خواهد بود. با این حساب بدون هرگونه تردیدی به سراغ استفاده از شیوه‌های مناسب برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان به بهترین شکل ممکن بروید. یکی از شیوه‌های مناسب در این میان همین استراتژی خدمات سلف سرویس است. 

صرفه جویی در هزینه ها

اگر شما تجربه مدیریت کسب و کارها را داشته باشید، به خوبی با هزینه‌های بالای این بخش آشنایی دارید. به واقع، یکی از بخش‌های مهم صرف هزینه برای کسب و کارهای بخش خدمات جانبی است. همانطور که گفتیم، استخدام دامنه وسیعی از کارمندان برای پاسخگویی مناسب به مشتریان همیشه سخت و دشوار است. بنابراین شما باید همیشه راهکارهای ساده‌تر را نیز مدنظر قرار دهید. راهکار خدمات سلف سرویس به مشتریان هزینه‌های برند شما را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. این امر به معنای امکان تاثیرگذاری هرچه بهتر بر روی مشتریان بدون نیاز به اعمال تغییرات عجیب و غریب در وضعیت برند است. امروزه اغلب مشتریان با فناوری هوش مصنوعی آشنایی دارند. همچنین استقبال مناسبی از کاربردهای آن در زمینه کسب و کار می کنند بنابراین هیچ مشکلی پیش روی شما برای صرفه جویی در هزینه هایتان با این امر نخواهد بود. 

افزایش کیفیت خدمات و رقابت بهتر با دیگر برندها

کیفیت پاسخگویی به مشتریان همیشه عامل مهمی در تعیین سرنوشت برند محسوب می‌شود. اگر شما توانایی ارائه پاسخ های مناسب و سریع به مشتریان را نداشته باشید، همیشه برندی دیگر این کار را برای آن‌ها خواهد کرد بنابراین باید به بهترین شکل ممکن این کار را ساماندهی کنید. خدمات سلف سرویس به مشتریان از نظر کیفی برتری بسیار زیادی نسبت به شیوه های سنتی دارد. این امر در زمینه کیفیت خدمات به بهترین شکل ممکن مشهور است. بدون تردید هیچ کس تمایلی برای دریافت پاسخ های نامرتبط با بسیار دیگر در زمینه کسب و کار ندارد. اگر شما مایل به خرید یک محصول هستید، این امر را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام خواهید داد. شاید در این میان هرگز منتظر پاسخ های دیر برندهای گوناگون هم نشوید بنابراین شما باید با استفاده از خدمات مشتریان به طور سلف سرویس کیفیت پاسخ‌ها و تعاملتان با مشتریان را افزایش دهید. شما در صورت استفاده از خدمات سلف سرویس به مشتریان یک مزیت رقابتی بزرگ در مقایسه با دیگر کسب و کارها خواهید داشت. این امر حتی موجب افزایش سودتان در همان ماه های اولیه نیز می شود. بنابراین اگر رقبایتان هنوز به فکر استفاده از این استراتژی نیفتاده‌اند، شما باید ابتکار عمل را در دست بگیرید. این امر امکان تاثیرگذاری بهینه بر روی مشتریان را به همراه خواهد داشت. 

مطالعه بیشتر >>>>> معرفی و شناخت برخی کاربرد های کیوسک خود سرویس

 خرید کیوسک خود سرویس

مزیت خرید کیوسک خود سرویس نسبت به فروشندگان و اپراتورها چیست؟

در واقع سوال مزیت کیوسک‌های خود سرویس نسبت به فروشندگان و اپراتورها چیست؟ را می‌توان این طور نیز بیان کرد” چرا مشتریان سلف سرویس را ترجیح می‌دهند؟” مزیت خرید کیوسک سلف سرویس نسبت به اپراتورها این است که به مصرف کنندگان اجازه می‌دهد کالاها را با شرایط خود خریداری کنند بدون اینکه منتظر بمانند تا کارمندی برای کمک به آن‌ها آزاد باشد. مطالعات نشان می دهد که 66 درصد از مصرف کنندگان گزینه‌های سلف سرویس را به تعامل با کارمندان فروشگاه ترجیح می‌دهند.

معایب کیوسک‌های سلف سرویس چیست؟

عدم تعامل انسانی، بعضی از مشتریان از ارتباط گرفتن با دستگاه‌های تعاملی هوشمند هراس دارند و از ترس اینکه مبادا اشتباهی در خریدشان به وجود بیاید و عدم اعتماد به کامپیوتر با این دستگاه‌ها ارتباطی برقرار نمی کنند و مورد بعدی خرابی و مشکل فنی یا قطعی برق را میتوان از معایب کیوسک‌های خود سرویس دانست.

با در نظر گرفتن این موارد، کاملا مشخص و واضح است که تجهیزات هایپرمارکت و سوپرمارکت چقدر می‌ تواند حائز اهمیت باشد. در واقع بدون استفاده از این تجهیزات، امکان موفقیت برای صاحبان فروشگاه ها وجود نخواهد داشت.

برای خرید کیوسک خود سرویس با بررسی مشخصات هریک از دستگاه ها و ویژگی های خاص هریک از محصولات شرکت بایامکس می توانید با بودجه های مختلف از این محصول در محل کسب و کار خود داشته باشید.

کیوسک هوشمند SELF ORDER 43 با طراحی منحصر به فرد و چشمگیر از بهترین کیوسک‌های سفارش‌گیر برای استفاده در رستوران‌ها، کافه‌ها، فست فود ها،  مراکز تفریحی، سینماها، موزه‌ها، داروخانه ها و از این دست کسب وکار ها است که کم شدن خطای انسانی و همینطور افزایش رضایتمندی مشتریان را در پی دارد.

شما می‌توانید برای مشاهده انواع کیوسک برند بایامکس ، با کلیک بر روی « کیوسک خود سرویس » با مدل های مختلف این محصول آشنا شوید. همچنین شما می‌توانید برای آشنایی با شرکت ترنا سیستم، روی صفحه «درباره ما » و برای ارتباط با تیم پشتیبانی و خرید کیوسک خود سرویس بر روی تماس با ما کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه :

https://bayamax.com/?p=12906

اشتراک گذاری :