7 دقیقه

زمان مطالعه

کاربرد صندوق فروشگاهی در مدیریت فروشگاه

صندوق فروشگاهی چیست؟ راهنمای خرید سیستم فروشگاهی
فهرست مطالب

کاربرد صندوق فروشگاهی
شما در هر صنف از خرده‌فروشی که باشید، برای رسیدگی به امور مالی کسب و کارتان، نیازمند نظام مشخص در ثبت وقایع مالی خود هستید. معمولا بزرگترین نگرانی زمانی رخ می‌دهد که میزان فروش ثبت شده با موجودی باقی‌مانده هم‌خوانی نداشته باشد. این اتفاق ناخوشایند می‌تواند ناشی از اشتباهات شمارش، آسیب یا حتی سرقت باشد. بنابراین، شما باید بدانید که چگونه کشوهای نقدی را متعادل کنید تا جریان کالا و پول نقد با هم تطبیق داشته باشند. در این صورت است که می‌توانید هر مشکلی را در اولین فرصت تشخیص و آن را رفع کنید.

صندوق فروشگاهی در واقع یک رایانه صفحه لمسی است که با نام اختصاصی «همه در یک رایانه یا All In One» معرفی می‌شود. این محصول به طرز باور نکردنی، قدرت یک کامپیوتر مدرن و فناوری پیشرفته مانیتور صفحه لمسی را با همدیگر ادغام می‌کند. به‌واسطه استفاده از این ابزار نوین، مدیران فروشگاه و مراکز خرید می‌توانند خط سیر مالی حرفه‌ خود را به طور موثرتری مدیریت و ارزیابی کنند.

مطالعه بیشتر >>> آشنایی با صندوق های مکانیزه فروش ؛ انواع و مزایای آن چیست؟

کاربرد صندوق فروشگاهی در تجارت چیست؟

بدون تردید، سیستم فروش و حسابداری، هسته اصلی یک تجارت محسوب شده و کوچکترین اشتباهی در این زمینه ممکن است باعث ضررهای سنگین مالی شود. انجام کارهای حساسی مانند مدیریت موجودی کالا، گزارش‌های فروش، تنظیم قیمت، مدیریت کارکنان و مشتری، اقدامات بازاریابی و موارد دیگر، تنها به‌واسطه داشتن یک صندوق فروشگاهی امکان‌پذیر خواهد بود. به لطف داشتن این ابزار اطمینان خاطر دارید که همه عملیات شما کاملا صحیح و بدون مشکل پیش می‌رود.

کاربرد صندوق فروشگاهی در مدیریت جریان نقدینگی

با استفاده از صندوق فروشگاهی می‌توانید جریان نقدینگی کاری خود را درک کنید، در واقع کلید مدیریت جریان نقدی فصل اوج کاری خود را درک کنید. این دستگاه به شما نشان می‌دهد که چه زمانی بیشترین فروش یا مشکل را داشته است. در این صورت شما می‌توانید جریان‌های نقدی خود را بر اساس گزارشات صندوق‌های فروشگاهی سال قبل برنامه‌ریزی کنید.

صندوق فروشگاهی POS مناسب چه فروشگاه‌هایی است؟

تمام مشاغل صرف‌نظر از نوع کالا یا خدمتی که به مشتریان خود ارائه می‌دهند، می‌توانند از کاربرد های صندوق فروشگاهی بهره‌مند شوند؛ به‌ویژه زمانی که این مشاغل چندین شعبه داشته باشند.

مطالعه بیشتر >>> قبل از خرید بدانید: انواع صندوق فروشگاهی+تصاویر

ویژگی صندوق فروش چیست؟

مدیریت موجودی کالا

صندوق فروشگاهی لمسی این قابلیت را دارد که به شما اجازه دهد تا منوی محصولات خود را در سیستم طراحی کنید. جالب‌تر اینکه، می‌توانید موجودی کالا را به‌طور کاملا دقیق ردیابی کنید. توجه داشته باشید که همزمان با فروش اقلام، مقادیربه طور خودکار کم می‌شوند تا تعداد موجود در انبار به شما اطلاع داده شود.

مدیریت و نظارت بر فروش

اسکن کردن کالا توسط صندوق‌ فروشگاهی این مزیت را در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید اطلاعات محصول را به دقت بخوانید. در واقع مهمترین مزیت اسکن کالاها در این است که به اپراتورها امکان می‌دهد تا با سرعت بیشتری، کار مشتریان را راه بیاندازند.علاوه بر این، امکان ردیابی کالاها و پیگیری موجودی انبار را ممکن می‌سازد تا دقیقا در جریان میزان فروش محصول و تعداد باقی مانده در انبار قرار بگیرید. سیستم‌‌های صندوق فروشگاهی متناسب با نوع سیستمی که خریداری می‌کنید، قادر هستند تا داده‌‌های فروش مشتری را در فضای ابری و یا در سرور محلی (Local) ذخیره سازی کنند.

در نتیجه می‌توانید اطلاعات فروش را در بازه‌های زمانی مختلف به‌طور کاملا دقیق در اختیار داشته باشید. از این گذشته قادر خواهید بود تا تقاضاهای فصلی محصولات را نیز مشاهده همچنین، هزینه بیش ‌از حد برای محصولات و پیش‌‌بینی فروش بر اساس روند آن را نیز ارزیابی کنید.

 مدیریت کارکنان

یک مدیر بنا بر وظایف خود، ممکن است گاهی اوقات در محل کار حضور نداشته باشد و نتواند بر روند انجام وظیفه کارکنان نظارت کند. صندوق فروشگاهی لمسی این مزیت را در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید برای هر کارمند یک نمایه ایجاد کنید. به این معنی که به محض ورود آن‌ها به سیستم برای پردازش پرداخت، سابقه ورود آن‌ها ثبت می‌شود. در ضمن این امکان برای شما فراهم است تا بتوانید ساعت کار آن‌ها را به صورت هفتگی چک کنید و دقیقا ببینید که هر یک از کارکنان چقدر فعالیت مفید داشته‌اند.

به طور مثال، اگر دو صندوقدار در فروشگاه شما مشغول به کار هستند و در صدد هستید که عملکرد آن‌ها را ارزیابی کنید، کافیست سیستم صندوق مکانیزه فروشگاهی آن‌ها را بررسی کنید تا ببینید چه تعداد فروش داشته‌اند. در نتیجه می‌توانید به‌عنوان یک ابزار مدیریتی و معیارتخفیف و پاداش ها، بر روی قابلیت‌های صندوق فروشگاهی حساب باز کنید. به این ترتیب انگیزه و کارایی کارکنان افزایش یافته و خدمات بهتری به مشتری و کسب و کار شما ارائه می‌دهند.

مدیریت مشتریان

صندوق فروشگاهی این قابلیت را دارد که برای ایجاد طرح وفاداری مشتریان و یا صدور رسیدهای الکترونیکی به آدرس ایمیل آن‌ها، مفید واقع شود. در واقع به‌واسطه استفاده از این  دستگاه شما می‌توانید داده‌های مشتریان خود را ذخیره‌سازی و برای اعمال تخفیف‌‌های عضویت در آینده مورد استفاده قرار دهید. ذخیره اطلاعات مشتریان به شما گزارش می‌دهد که کدام محصول و کالا در صدر تقاضا قرار دارد. همچنین علائق مشتریان را به خرید یک محصول خاص به شما نشان می‌دهد تا بتوانید پیام‌های تبلیغاتی را به شماره تلفن یا ایمیل آن‌ها بفرستید. مطمئنا با این کار مشتریانتان نیز حس خوبی خواهند داشت.

مدیریت قیمت‌‌ها

اگرچه هر کالا با قیمت خاصی به فروش می‌رسد اما در برخی موارد مانند برنامه‌‌های وفاداری، تبلیغات یا سفارشات عمده، لازم است که قیمت منحصر به ‌فردی را در نظر بگیرید. سیستم‌ های صندوق فروشگاهی لمسی این امکان را در اختیار شما کاربران محترم قرار می‌دهند تا بتوانید تغییرات قیمت را در سیستم خود پیگیری کنید.

8 مزیت اصلی صندوق فروشگاهی کدامند؟

1.     سریع، ساده، مدرن

سیستم‌‌های صندوق فروشگاهی، چه طراحی ساده و ابتدایی داشته باشند یا پیشرفته و مدرن باشند، این مزیت را در اختیار شما قرار می‌دهند که بتوانید معاملات خود را سریع‌تر و البته با کیفیت‌تر انجام دهید. این سیستم‌ها به جهت اینکه با سایر تجهیزات جانبی مانند اسکنر بارکد یا پایانه‌‌های کارت اعتباری، ترکیب می‌شوند، کارایی قابل توجهی را به نمایش می‌گذارند.

2.     افزایش بهره‌‌وری کسب ‌و کار

بدون تردید، استفاده از کاربرد های صندوق فروشگاهی لمسی می‌تواند تاثیرات قابل توجهی بر روند رو به رشد تجارت شما داشته باشد. در واقع به لطف این تجهیزات می‌توانید کنترل بهتری بر عملیات تجاری خود، اعمال کنید. اطلاع از تعداد محصولات فروخته شده و کالاهای موجود در انبار و برآورد میزان درآمد حاصل، تنها برخی از مزیت‌هایی هستند که با خرید این دستگاه نصیبتان می‌شود.

3.     تجربه لذت ‌بخش مشتریان

افزایش کارایی و بالا رفتن سرعت انجام تراکنش‌ها، از دیگر کاربردهای صندوق فروشگاهی به شمار می‌روند که موجب می‌شود مشتری مجبور نباشد مدت زمان زیادی در صف انتظار بماند.

4.     گزارش‌گیری‌‌های متنوع

بر اساس گزارش‌های ارائه شده توسط سیستم صندوق فروشگاهی این امکان برای شما فراهم است تا به طور دقیق، عملکرد کسب ‌و کار خود را ارزیابی و ببینید که چقدر توانسته‌اید میزان رضایت خاطر کاربران را به دست بیاورید.

5.     ذخیره اطلاعات خرید، فروش و موجودی

برخورداری از قابلیت ذخیره‌سازی اطلاعات مالی، موجودی و وضعیت فروش، مهمترین جنبه‌های مثبت خرید صندوق فروشگاهی هستند. به لطف چنین قابلیتی، مدیران و صاحبان کسب و کار می‌توانند برای افزایش سوددهی در ماه‌های آینده، برنامه ریزی کنند.

6.     صرفه‌جویی در وقت

از آنجایی که امکان شمارش تعداد موجودی کالا و تعداد محصول فروخته شده به واسطه صندوق فروشگاهی امکان‌پذیر شده است، دیگر نیازی به شمارش دستی کالاها و استخدام یک فرد برای انجام این کار ندارید.

7.     کاهش اشتباهات

نرم‌افزارهای کامپیوتری کاملا دقیق، محاسبات مربوط به خرید و فروش کالاهای مختلف را انجام می‌دهند. به این ترتیب احتمال بروز خطاهای انسانی به‌طور قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند.

8.     جمع‌آوری اطلاعات داده‌های مشتریان

سیستم صندوق فروشگاهی به گونه‌ای ساخته و طراحی شده است تا با اتصال به نرم افزار باشگاه مشتریان، داده‌های مختلف همچون سابقه خرید و سایر اطلاعات مربوط به مشتری را ثبت و ذخیره سازی کند. این قابلیت به خصوص در زمان اجرای برنامه‌ های وفاداری و تبلیغات ویژه مفید و کاربردی خواهد بود.

مطالعه کنید >>> نقش صندوق های مکانیزه فروش در کاهش هزینه و ضررهای فروشگاه‌ها

مطالعه کنید >>> راهنمای جامع خرید صندوق فروشگاهی؛ از مزایا تا تفاوت‌ها

صندوق فروشگاهی چگونه کار می کند؟

وقتی مشتری به فروشگاه شما مراجعه می‌کند. سیستم صندوق فروشگاهی شما به‌طور کاملا خودکار و اتوماتیک، قیمت کالا و مالیات فروش را محاسبه و به طور کاملا دقیق، تعداد موجودی کالا را مشخص می‌کند. در این مرحله نوبت به پرداخت مالی از سمت مشتری می‌رسد که معمولا از طریق کارت یا پول نقد انجام می‌گیرد. به این ترتیب، فروش نهایی و پرداخت انجام و یک رسید دیجیتال یا چاپی توسط دستگاه چاپ می‌شود.

درک منافع صندوق فروشگاهی توسط مدیر فروشگاه چه تاثیری بر آینده فروشگاه دارد؟

با درک منافع صندوق فروشگاهی در کسب و کار (بازدهی سرمایه گذاری) یک مدیر فروشگاه می‌تواند نقاط طلایی فروشگاه را پیدا کند.

پرفروش‌ترین خطوط فروش معلوم می‌شود. موفق‌ترین غرفه‌ها مشخص می‌شود. محصولاتی که مکمل فروش هم هستند شناسایی می‌شود. وقتی یک مدیر می‌بیند که میزان فروش قند و چای همزمان باهم بالاست می‌تواند از یکی از آن‌ها به‌عنوان تخفیف و تشویق مردم به خرید استفاده کند. (مثلا در فروشگاهی برای فروش بیشتر یک مدل خاص چای مدیر فروشگاه تخفیفی را برای قند به مشتری درنظر بگیرید و با صندوق فروش میزان فروش را می‌تواند مقایسه کند) بهترین فروشندگان و اپراتورهای براحتی قابل شناسایی می‌شوند و می‌توان برای بالابردن بازدهی‌شان به آن‌ها تشویقی داد. بهترین کمپین‌های بازاریابی را می‌توان از طریق صندوق فروشگاهی شناسایی کرد. فصول فروش سال مشخص می‌شود. می‌توانیم ببینیم که امروزه، کلید جلب مشتری، مشتری مداری است. هرچه خرید برای آن‌ها راحت تر باشد، مدت طولانی‌تری می‌خواهند با شما ارتباط برقرار کنند. در قرن قدرت فناوری، خرده‌فروشان باید به روز شوند و با روند رو به رشد همراه باشند تا در خط مقدم بازار قرار گیرند.

با آشنایی با کاربردهای صندوق فروشگاهی و مزیت مدیریت بهینه فروشگاه، اجازه دهید بهره وری کسب و کارتان رشد کند و به بالاترین حد بهره وری برسد.

خرید انواع صندوق فروشگاهی بایامکس

سرمایه­‌گذاری برای خرید یک صندوق فروشگاهی، یک تصمیم تاثیرگذار بر سود شماست. زیرا استفاده از رایانه­‌ معمولی یا یک صندوق فروشگاهی ارزان قیمت می‌تواند حتی کوچک‌ترین چیزها را نیز پیچیده کند. پس به جای اینکه به دنبال صندوق فروشگاهی ارزان قیمت باشید، با توجه به این نکات به دنبال سیستم مکانیزه­‌ای باشید که کیفیت و عمر مفید و خدمات و پشتیبانی پس از فروش خوبی داشته باشد.

صندوق های فروشگاهی شرکت ترنا سیستم با نشان تجاری بایامکس در 4 مدل مختلف K4-i3 ، K2(i3)، K2 (j19)  ، K4(j19) با ویژگی های متعدد تولید و عرضه می‌شود. از ویژگی‌های این محصولات می توان به بهره وری مناسب و سرعت بالای آن اشاره کرد. یکی از مدل‌های پرفروش و پرکاربرد صندوق فروش های بایامکس صنــدوق مکانیــزه فــروش K4-i3 است. از ویژگی های این محصول می‌توان به صفحه نمایش لمسی ۱۵ اینچ و پردازنده قدرتمند اشاره کرد.

با مراجعه به صفحه­‌ « صندوق فروشگاهی » می­‌توانید انواع مدل­‌های آن را مشاهده و با مقایسه­‌ مشخصات آن‌­ها با یکدیگر، مدلی که با نیازهای شما مطابقت بیشتری دارد را انتخاب کنید. همچنین برای آشنایی بیشتر با شرکت ترنا سیستم به صفحه درباره ما و برای ارتباط با تیم پشتیبانی به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه :

https://bayamax.com/?p=13267

اشتراک گذاری :