6 دقیقه

زمان مطالعه

«پوستر دیجیتال چیست»، فصل تازه تبلیغات در نقطه فروش

مقایسه بنرهای چاپی با بنرهای کیوسک هوشمند
فهرست مطالب

پوستر دیجیتال چیست و چه کاربردی دارد؟

سال‌های سال است که تبلیغات به شکل درج پوستر، بنر، بیلبورد با نسخه‌های چاپی و نصبی طرح‌ریزی شده و با چاپ، پیوندی نا گسستنی داشته است. با تحول در حوزه نمایشگرها و ورود نمایشگرهای سایز بزرگ و تلویزیون‌های شهری، خلاقیت در تبلیغات باعث استفاده از این ابزار جدید شد. اما این دوره دوم نیز با ظهور نسل جدید نمایشگرهای اختصاصی سازی نیز رو به پایان گذاشت.
اکنون فصلی تازه برای تبلیغات آغاز شده و راهکار جدیدی که با تلفیق این دو مفهوم استفاده می­‌شود، تابلو یا پوستر دیجیتال است که پیدایش آن، روح تازه‌­ای در پوسترهای تبلیغاتی سنتی دمیده است.طبق تحقیقات صورت گرفته، به صرفه‌ترین راه‌حل تبلیغات تجاری، دیجیتال سایینچ یا همان پوستر دیجیتال است که با این ابزار مدرن می‌توانید تا 33 درصد فروش بیشتری داشته باشید. اما چطور این امر امکان‌پذیر است؟ همراه ما باشید.

شعار دیجیتال سایننچ ها (پوستر های دیجیتال):
با بهره گیری از پوستر دیجیتال، شما می‌توانید بامدیریت آسان محتوا، به سرعت محتوای خود را آپلود و به ترتیب نحوه پخش، مدت زمان و تاریخ اتمام نمایش هریک از محتواها را مشخص کنید. در این حالت، با برنامه ریزی و اتوماسیون مطالب، همیشه محتوای مناسب را در صفحه و در زمان مناسب نمایش دهید. همچنین به راحتی بر اساس زمان و محدوده تاریخ برنامه ریزی و مطالب را زمان‌بندی کنید. در واقع شعارهای این ابزار مدرن تبلیغاتی: فروش حداکثری / راه‌اندازی و استفاده آسان و رایگان برای همیشه / برای هر یک صفحه نمایش است.

پوستر دیجیتال ، «پوستر دیجیتال»، فصل تازه تبلیغات در نقطه فروش ، خرید پوستر دیجیتال

برای درک بهتر کارایی و کاربرد پوسترهای دیجیتال، بهتر است در ابتدا با دو مفهوم «تبلیغ در نقطه­ فروش» و «دیجیتال ساینیج» آشنا شویم.

مفهوم تبلیغات در نقطه­ فروش

یکی از روش‌های تاثیرگذار تبلیغاتی، تبلیغات در نقطه­ فروش ( Right to the Point Advertising) است که می‌تواند تاثیر مستقیم در افزایش فروش یک محصول داشته باشد. اگر بخواهیم تعریفی از تبلیغات در نقطه­ فروش ارائه کنیم، می‌توانیم بگوییم گونه‌ای از تبلیغات است که در فروشگاه­‌ها، داروخانه­‌ها و مکان­‌های مختلف جهت ترویج فروش و جذب خریداران با استفاده از ابزارهای گوناگون صورت می‌پذیرد.

در روش تبلیغات در نقطه‌­ فروش، فروشنده‌ها و صاحبان برند با همکاری صاحبان فروشگاه‌ها اقدام به تبلیغ یک یا چند محصول مشخص در فروشگاه می‌کنند. این تبلیغ‌ها می‌تواند انگیزه­‌ مشتری را برای خرید بالا ببرد. به همین علت به این روش تبلیغات در نقطه‌­ فروش گفته می‌شود. زیرا مشتری در زمان خرید در فروشگاه، با تبلیغی مواجه می‌شود که می‌تواند انگیزه­ خرید را در وی ایجاد کند.

برای تبلیغات در نقطه­‌ فروش کاربردهای مختلفی را می‌توان متصور شد که هرکدام می‌تواند بسته به هدف هر کسب و کار، نتایج مطلوبی را در بر داشته باشد. بنابراین مهمترین وظیفه­ تبلیغات نقطه فروش این است که باعث جلب توجه افراد شود تا روبروی آن بایستند و علاقمند به مشاهده آن شوند.

مطالعه بیشتر >>>>> تفاوت تبلیغات پوسترهای دیجیتال با پوسترهای کاغذی

مفهوم دیجیتال ساینیج

مفهوم دیگری که در فضای تبلیغاتی باید با آن آشنا شوید، دیجیتال ساینیج ( Digital Signage) است. از حدود 30 سال پیش با ظهور نمایشگرهای دیجیتال، این روش برای پخش محتوای اطلاع ­رسانی، تبلیغاتی وکاربردهای آموزشی مورد استفاده گرفت.

در ابتدا از تلویزیون­‌های CRT برای این کار استفاده می‌­شد. به این صورت که با اتصال دستگاه‌­های ویدیوکاست به تلویزیون­‌های CRT و قرار دادن این تلویزیون‌ها در مسیرهای پر تردد مثل هتل‌­ها و فروشگاه‌­ها، تبلیغات شرکت­‌های مد و لباس به صورت مدرن انجام می­‌شد.

سیستم دیجیتال ساینیج از چهار قسمت مختلف تشکیل شده است:

 1. اپراتور
 2. سامانه­ مدیریت مرکزی
 3. شبکه­ ارتباطی
 4. نمایشگرها

نمایش محتوای دیجیتال به ‌شکل عمومی برای تولیدکنندگان محتوا یک لذت بسیار هزینه‌بر بود. اگرچه مخاطبین از تماشای آن لذت می‌بردند و چشم‌ها به ‌سوی این نمایشگرها خیره می‌شد، اما سطح فناوری و قیمت تجهیزات، اجازه­‌ استفاده گسترده از آن­ را نمی‌داد.

به تدریج با بهبود پنل‌های پلاسما و کریستال مایع، افزایش بهره‌­وری فناوری رایانه و گسترش شبکه‌های پرسرعت، دیجیتال ساینیج را به یک بلوغ نسبی رساند و این نمایشگرهای جذاب در بسیاری از مکان‌های عمومی در شهرها توجه مخاطبین را به خود جلب کردند.

در ایران نیز سال‌هاست که شاهدحضور این نمایشگرها را چه در معابر شهری و چه در مکان‌های عمومی مثل سازمان‌ها، رستوران‌ها، مراکز خرید و سامانه‌های حمل و نقل عمومی، و حتی برای اطلاع رسانی داخل شرکت ها، هستیم.

پوستر دیجیتال چیست؟

راهکار جدیدی که امروزه با تلفیق این دو مفهوم استفاده می­‌شود تابلو یا پوستر دیجیتال است. به این دستگاه رایانما نیز گفته می شود. صفحه نمایش دیجیتال یا پوستر دیجیتالی نوعی نمایشگر الکتریکی است که به وسیله­‌ آن می­‌توان تبلیغات مربوط به هر کسب و کار و فعالیتی را به صورت تصویری و در قالب عکس، فیلم و یا صفحات اینترنتی برای مخاطبان و مشتریان به نمایش گذاشت.

>>>>> مطالعه بیشتر : مزایای بنرهای هوشمند نسبت به بنرهای چاپی چیست؟

انواع محتواهای دیجیتال ساینیج

ساینیج دیجیتال‌ها با درگیر کردن گروه بزرگی از افراد به طور همزمان یک روش موثرتر و کارآمدتر ازتبلیغات ثابت سنتی هستند، زیرا محتوای بصری متقاعد کننده و تعاملی را ارائه می دهند. در حالی که ساینیج دیجیتال را می‌توان به روش‌های مختلف استفاده کرد. بدون نوع صحیح محتوا، نمی توانید تأثیری را که می خواهید بر روی مخاطبان خود داشته باشید، ایجاد کنید.

محتواهای که می­‌توان از طریق پوستر دیجیتال به نمایش گذاشت:

 1. محتوای زنده (کانال­‌های زنده­‌ تلویزیونی، رادیویی و یا دوربین­‌ها)
 2. انواع فیلم‌­های تبلیغاتی و اطلاع رسانی کوتاه و بلند
 3. محتواهای آموزشی (برای مثال در مراکز درمانی و آموزشی)
 4. عکس
 5. محتوای نوشتاری
 6. RSS های خبری
 7. نمایش انواع صفحات اینترنتی
 8. اخبار ضروری
 9. نقل قول‌های الهام بخش
 10. منوهای دیجیتال تبلیغات و کمپین‌ها
 11. نقشه‌ها و تورهای مجازی
 12. برنامه حرکت قطارها یا هواپیماها
 13. بازخورد مشتریان و نقل قول‌هایشان
 14. معرفی کارکنان نمونه
 15. کاتالوگ محصولات دیجیتال
 16. نمایش مسابقات
 17. برنامه‌های وفاداری مشتریان و نمایش برندگان فروشگاه‌ها
 18. اعلام وب سایت کسب و کار و فید وب سایت
 19. نمایش اطلاعات شعبات دیگر
 20. معرفی امکانات رفاهی مجموعه
 21. معرفی دانش آموزان نمونه
 22. یادگیری محتوای خاص
 23. معرفی محصولات جدید
 24. معرفی محصولات تخفیف خورده
 25. نمایش سرودها یا نیایش ها و دعاهای روز
 26. هشدارهای اضطراری
 27. مدیریت صف‌ها با پوسترهای دیجیتال
 28. داشبورد فروش

«پوستر دیجیتال»، فصل تازه تبلیغات در نقطه فروش

انتخاب فضا و مکان مناسب برای نصب پوستر دیجیتال

برای موفقیتی که قرار است به وسیله­‌ پوسترهای دیجیتال به دست بیاید، انتخاب فضا و مکان درست سرنوشت‌ساز است. تنها ایده­ خلاقانه­ تبلیغاتی برای جلب مخاطب هدف کافی نیست. بلکه باید به تناسب محتوای مورد نظر برای انتخاب مکان برنامه‌­ریزی داشت و هوشمندانه عمل کرد. آگاه بودن از این موضوع در هدایت برداشت مناسب توسط مخاطب مناسب نقشی سازنده و موثر دارد.

برای مثال، اگر به اختصار هدف شما معرفی و تبلیغ محصول بهداشتی جدیدی به وسیله پوسترهای دیجیتال باشد، چه مکانی برای آن پوستر مناسب‌تر است؟

اگر منطقی فکر کنیم نصب این پوسترها در داروخانه‌­ها یا بخش آرایشی-بهداشتی فروشگاه­‌های بزرگ و زنجیره­‌ای با مخاطبان بهتر و بیشتر سخن خواهد گفت. زیرا افراد هنگام نیاز به کالاهای بهداشتی به این مکان­‌ها مراجعه می­‌کنند. پس عنصر نیاز که مهم­ترین عامل خرید است به خودی خود وجود دارد. بنابراین تنها وظیفه­‌ پوستر دیجیتال، ارائه­‌ی راه حل پاسخ به این نیاز در قالبی جذاب و قانع کننده خواهد بود.

مزایای پوستر دیجیتال چیست؟

 • پوسترهای دیجیتال می­‌توانند به اشکال و اندازه­‌های گوناگونی اجرا شوند که این امر فرصت خلاقیت­‌های بیشتری را برای ایده‌­پردازی تبلیغاتی می­‌دهد
 • رهگذران هر پیام یا تصویر نمایش داده شده روی پوستر دیجیتال را به طور روزانه و بارها می­‌بینند
 • پوستر دیجیتال از طریق wifi یا کابل شبکه (Ethernet) به اینترنت وصل می‌شود و از این طریق بروزرسانی تبلیغ‌ را در زمان دلخواه شما انجام می‌دهد
 • پوسترهای کاغذی سطح بسیاری را اشغال می­‌کنند. اگر قرار باشد چند پوستر نصب شود، شانس دیده شدن هر کدام پایین می‌­آید و زیبایی بصری مکان را از بین می­‌برد. اما پوسترهای دیجیتال به دلیل ظاهر مدرن و زیبا، قابلیت نصب در مکان­‌های بسیاری را دارند و می­‌توان تعداد بیشتری تبلیغات را با شانس برابر برای دیده شدن به نمایش گذاشت
 • استفاده از پوسترهای دیجیتال یک روش موثر برای شناساندن هرچه بیشتر برند در طول زمان است
 • تبلیغ از طریق پوستر دیجیتال گامی موثر در جهت حفظ محیط زیست و کاهش مصرف کاغذ است

ورود به عرصه تبلیغات مدرن

اگر با خواندن این مطلب تصمیمتان برای استفاده از این تکنولوژی قطعی شده، پیشنهاد می­‌کنیم به مقاله‌­ «راهنمای خرید پوستر دیجیتال»  بایامگ مراجعه تا با نکاتی که قبل خرید باید به آن توجه کنید، آشنا شوید.

در دنیایی که فناوری همچنان به پیشرفت خود ادامه می‌دهد، ساینیج دیجیتال به ابزاری محبوب در ارتباطات جمعی تبدیل شده است. این یک راه عالی برای جلب توجه، انتشار اطلاعات و ارائه تبلیغات برای مشاغل است.

پوستر دیجیتال را می‌توان در طیف وسیعی از تنظیمات برای جذب و جذب مشتریان استفاده کرد. قابل تنظیم است و تجربه‌ای همه جانبه را برای مخاطبان خود فراهم می‌کند در واقع این دستگاه به عنوان یک استراتژی تجاری برای جذب مشتریان و افزایش درآمد یک شرکت به کار گرفته شده است.

پوسترهای دیجیتال بایامکس، از یک نمایشگر صنعتی 21.5 اینچی با رزولوشن 1080p با پنل RGB بهره می‌­برند و مانند یک قاب جادویی محتوای تبلیغاتی شما را با کیفیتی مطلوب و در بهترین زمان ممکن جلوی دید مخاطب قرار می‌دهند.برای شروع، تنها کاری که باید انجام دهید این است که جزئیات کسب و کار را در از طریق فلش یا کابل شبکه به دستگاه پوستر دیجیتال وارد کنید و منتظر بمانید تا نمایش محتویات موردنظر شما پخش شود.

پوسترهای دیجیتال بایامکس به دلیل قدرت سخت‌افزاری بالا و نرم‌افزار توانمند، امکان پخش انواع فرمت‌های تصویری اعم از تصاویر ثابت یا متحرک و همچنین صفحات وب را فراهم می‌کند. این دستگاه سیستم عامل­‌های اندروید و لینوکس پشتیبانی می­‌کند.

«بایامکس» یکی از برندهای شرکت ترنا سیستم است. برای آشنایی بیشتر با این شرکت ، می‌توانید به صفحه درباره ما مراجعه فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه :

https://bayamax.com/?p=3877

اشتراک گذاری :