8 دقیقه

زمان مطالعه

فروش صندوق فروشگاهی در ایران

فروش صندوق فروشگاهی در ایران ، خرید صندوق فروشگاهی
فهرست مطالب


در گذشته، یک «صندوق پول» تنها ابزار مورد نیاز برای تماس با مشتریان و پذیرش پرداخت‌ها بود. اما امروزه، کسب‌وکارها به روشی برای پرداخت، پیگیری فروش، مدیریت موجودی و تولید گزارش نیز نیاز دارند. یک «صندوق فروشگاهی» مناسب می‌تواند همه این کارها را برای شما انجام دهد. به زبان ساده یک سیستم نقطه فروش (POS) یا صندوق فروش، محصولات یا خدماتی را که مشتری قصد خرید آن را دارد ثبت، هزینه اقلام را جمع، مالیات را محاسبه، اشکال مختلف پرداخت را پذیرفته، رسید تولید می‌کند و تمام!

سیستم POS یا صندوق فروش چیست؟

صندوق‌هــای مکانیــزه فــروش، کامپیوترهایــی صنعتــی بــا صفحــه نمایشــگر لمســی هســتند کــه از قطعــات داخلــی بــا کیفیــت و طــول عمــر بـالا تشـکیل می‌شـوند که بـا داشـتن ورودی‌های کافــی بــرای اتصــال انــواع بارکدخــوان، چاپگــر صـدور فیش، چاپگر برچسـب، صفحه نمایشـگر مشــتری، کشــوی پــول و کارتخــوان بانکــی، امــکان اســتفاده ســریع و بــدون وقفــه را بــه‌عنــوان یــک سیســتم محاســباتی بــرای طیــف وســیعی از کســب وکارها فراهــم می‌کننــد. یک صندوق فروشگاهی به شما امکان می‌دهد پرداخت‌های مشتری را پذیرفته و فروش خود را پیگیری کنید.

پس شما باید به دنبال یک صندوق فروشگاهی با کاربری آسان باشید که تمام نیازهای کسب و کار شما را برآورده کند.

چه در جستجوی خرید اولین صندوق فروش خود باشید و چه به دنبال ارتقای آن هستید، سخت است که بدانید کدام یک برای کسب و کار شما مناسب‌تر است؟ ما کار ارزیابی سیستم‌های صندوق فروش را برای شما انجام دادیم. در طول بررسی ما، عواملی مانند مقرون به صرفه بودن، سهولت استفاده و عملکرد کلی را در نظر گرفتیم. در این مقاله با شما درباره بهترین صندوق فروشگاهی ونکات مهم هنگام خرید این وسیله مهم که ستون فقرات یک فروشگاه یا مرکز خرید است، صحبت کرده‌ایم. همراه بایامگ باشید.

می توانید در مقاله « صندوق فروشگاهی چیست؟ »، در مورد این دستگاه ضروری و کاربردی بیشتر بخوانید.

فروش صندوق فروشگاهی در ایران ، خرید صندوق فروشگاهی

انتخاب یک صندوق فروش

قبل از انتخاب یک صندوق فروش، باید مشخص کنید که به چه نوع سیستم با چه ویژگی‌هایی نیاز و چقدر می‌توانید هزینه کنید؟ سوالات زیر را از خود بپرسید تا گزینه‌های خود را محدود کرده و راحت‌تر بتوانید یک صندوق فروشگاهی برای کسب و کار خود تهیه کنید.

آیا به نرم افزار صندوق فروش خرده فروشی یا رستوران نیاز دارید؟

اکثر ارائه دهندگان صندوق‌های فروش یک نسخه از نرم‌افزار خود را برای خرده فروشان و نسخه دیگر را برای رستوران‌ها ارائه می‌دهند. برخی از نسخه‌های خرده‌فروشی نیز افزونه‌هایی را ارائه می‌کنند که صندوق را برای شرکت‌های مبتنی بر خدمات مناسب می‌سازد. مطمئن شوید که نوع مناسب نرم افزار صندوق را برای خود انتخاب کنید. به‌عنوان مثال، سیستم‌های POS رستوران، بسیار متفاوت از سیستم‌های POS خرده فروشی هستند و معمولاً با نیازهای یک محیط خرده فروشی سازگار نیستند. سیستم POS اشتباه می‌تواند زمان و هزینه قابل توجهی را برای کسب و کار شما هدر دهد  و کارکنان شما و کل فرآیند را گیج کننده و ناکارآمد می‌کند.

 کدام ویژگی‌های صندوق فروش برای کسب و کار شما مهم است؟

ویژگی‌های صندوق فروش مناسب، اداره کسب‌وکار شما را آسان‌ و فرآیندهای شما را ساده‌تر می‌کند. در اینجا برخی از ویژگی‌هایی است که باید در یک سیستم صندوق فروش درنظر بگیرید را بررسی می‌کنیم:

فرآیند پرداخت

اکثر کسب و کارها به دنبال سیستمی هستند که برای تکمیل تراکنش‌های مشتری نیاز دارند. بسیاری از ارائه دهندگان صندوق فروش فراتر از پذیرش پرداخت‌های کارت اعتباری و نقدی هستند و همچنین به شما امکان می‌دهند پرداخت‌های آنلاین و بدون تماس را انجام دهید(NFC). در این فرآیند، اطلاعات دقیقی درباره فروش روزانه خود دریافت خواهید کرد. بنابراین همیشه از عملکرد کسب و کار خود مطلع خواهید شد.

مدیریت موجودی

صندوق فروشگاهی لمسی این قابلیت را دارد که به شما اجازه بدهد تا یک منوی محصولات در سیستم طراحی کنید. جالب‌تر اینکه، می‌توانید موجودی کالا را به طور کاملا دقیق ردیابی کنید. توجه داشته باشید که همزمان با فروش اقلام، مقادیر به طور خودکار کم می شوند تا تعداد موجود در انبار به شما اطلاع داده شود.

مدیریت مشتری و برنامه‌های وفاداری

این سیستم‌ها دارای ویژگی‌های مدیریت مشتری متفاوتی هستند. برخی از آن‌ها به شما امکان می‌دهند اطلاعات اولیه مانند آدرس ایمیل مشتریان خود را به دست آورید تا بتوانید لیست مخاطبین را برای بازاریابی ایمیلی ایجاد کنید. سایرین دارای ویژگی‌های CRM هستند که به شما امکان می‌دهد پروفایل‌های مشتری، از جمله اطلاعات تماس، تاریخچه خرید، اولویت‌های خرید آن‌ها، تولدها و یادداشت‌ها را ایجاد و از این اطلاعات برای بازگرداندن مشتریان و ایجاد حس وفاداری در آن‌ها، استفاده مفید کنید. همچنین می‌توانید بر اساس تعداد دفعات خرید مشتری از فروشگاه شما و محصولات یا خدماتی که خریداری می‌کنند، جوایز را سفارشی کنید. برای اطمینان از یک پایگاه مشتری وفادار، بهتر است به بهترین مشتریان خود پاداش دهید.

مدیریت کارکنان

معمولاً می‌توانید کارمندان خود را به صندوق فروش اضافه و دسترسی آن‌ها به امکانات و اطلاعات مختلف را مدیریت کنید. برخی از سیستم‌ها دارای کنترل‌های دسترسی مبتنی بر نقش هستند، در حالی که برخی دیگر به شما اجازه می‌دهند کنترل‌ها را برای هر کارمند سفارشی کنید. برخی دارای ساعت‌های زمانی داخلی هستند که به کارمندان شما امکان می‌دهد از این سیستم‌ها برای ورود و خروج ساعت استفاده کنند. دیگران می‌توانند فروش تک تک کارکنان را ردیابی یا نکات را مدیریت کنند.

پشتیبانی مشتری و گارانتی دستگاه

ابتدا از مدت زمان گارانتی دستگاه اطلاع و سپس اقدام به خرید کنید. در تمام ساعات شبانه روز برای دریافت کمک از سیستم در مواقعی که به آن نیاز دارید، حتی اگر کسب و کار شما ساعات کاری نامنظم داشته باشد یا فقط آخر هفته‌ها کار می‌کنید. به دنبال یک ارائه‌دهنده POS باشید که بتوانید به راحتی از طریق حالت ارتباطی دلخواه خود، خواه تلفن، ایمیل، چت زنده یا رسانه‌های اجتماعی به آن دسترسی داشته باشید. بهترین شرکت‌ها حتی پشتیبانی 24/7 را ارائه می‌دهند. خدمات پس از فروش و گارانتی محصول از فاکتورهایی بسیار مهمی هستند که به هنگام خرید لوازم الکترونیکی باید در مرکز توجه مشتری قرار بگیرند.

برای مطالعه بیشتر در مورد کاربردهای صندوق فروشگاهی به مقاله « کاربرد صندوق فروشگاهی در مدیریت فروشگاه » مراجعه کنید.

چه زمانی کسب و کار شما به صندوق فروش نیاز دارد؟

به محض شروع فروش کالا یا خدمات به صورت حضوری، کسب و کار شما نیاز به یک صندوق فروش دارد، مهم نیست که عملیات شما چقدر کوچک باشد. یک صندوق فروش تجربه تسویه حساب را برای شما و مشتریانتان آسان‌تر می‌کند و زمان لازم برای اعلام فروش و خطر خطای انسانی، مانند محاسبات اشتباه را کاهش می‌دهد.

یک سیستم POS همچنین با ردیابی اقلامی که در انبار دارید به مدیریت موجودی کمک می‌کند و برخی حتی می‌توانند سفارش خرید ایجاد کنند. سیستم‌های POS با ابزارهای پیشرفته مدیریت موجودی می‌توانند فروش را از پلتفرم تجارت الکترونیک یا فروشگاه فیزیکی خرده‌فروشی شما در زمان واقعی یا در چندین مکان ردیابی کنند.

گزارش‌دهی هم‌زمان نشان می‌دهد که کدام اقلام پرفروش هستند، بنابراین می‌توانید اقلام محبوب را مجدداً سفارش و در مورد اقلامی که عملکرد ضعیفی دارند، تبلیغات ارائه دهید. همچنین می تواند به شما کمک کند ساعات، روزها و فصل‌های شلوغ خود را شناسایی کرده تا بتوانید کارمندان خود را بهینه کنید.

فروش صندوق فروشگاهی در ایران ، خرید صندوق فروشگاهی

مزایای صندوق فروشگاهی

اتوماسیون بیشتر: با استفاده از اتوماسیون ارائه شده توسط بسیاری از سیستم‌های POS، می‌توانید تأثیر کمبود کارکنان بر کسب و کار خود را به حداقل برسانید. این ابزارها می‌توانند در انجام وظایف حیاتی مانند مدیریت موجودی، حقوق و دستمزد، رزرو، سفارش‌ها و پرداخت‌ها کمک و به کارکنان شما اجازه می‌دهند بر روی سایر زمینه‌هایی که ممکن است به توجه بیشتری نیاز دارند تمرکز کنند. اتوماسیون می تواند راه‌حل موثری برای ساده سازی و بهینه سازی عملیات باشد.

چه نوع مشاغلی از سیستم‌های  POS یا صندوق فروش استفاده می کنند؟

تقریباً هر کسب‌وکاری به روشی برای پذیرش و پردازش پرداخت‌های مشتری نیاز دارد. صندوق فروش به آن‌ها در انجام این کار کمک می‌کنند. با این حال، مشاغلی مانند خرده فروشان و رستوران ها معمولاً از این سیستم ها بیشتر استفاده می‌کنند.

فروش صندوق فروشگاهی در ایران

برای خریدصندوق فروشگاهی در ایران شرکت‌های تولید کننده و وارد کننده زیادی وجود دارند که این دستگاه‌ها را روانه بازار می‌کنند. برای خرید این دستگاه مهم و اساسی بهتر است کیفیت کالا و گارانتی و خدمات پس از فروش کالا را در نظر گرفته، سپس اقدام به خرید کنید. از سوی دیگر بعضی از شرکت های ایرانی با توجه به نیاز مشتریان، نرم‌افزار و سخت‌افزار بومی شده را ارائه می‌دهند که برای مشتریان بسیار حائز اهمیت است.

صندوق فروشگاهی اقتصادی

اگر به دنبال صندوق فروشگاهی اقتصادی هستید، ممکن است با نمونه‌های بی‌کیفیت در بازار برخورد کنید که کارایی چندانی نداشته باشند یا پس از مدتی دچار مشکل شوند. از این رو به شما پیشنهاد می‌کنیم همیشه برندهای معتبر را خریداری کنید. چون این محصولات باید دارای پشتیبانی معتبر باشند. ترجیحا از دستگاه‌های تولید ایران و یا دارای نمایندگی در ایران استفاده کنید که در آینده دچار مشکلات نشوید.

مهمترین پارامتر های کلیدی در انتخاب و خرید صندوق فروشگاهی

·        مقاومت و جنس بدنه

صندوق‌های فروشگاهی معمولا از جنس پلاستیکی و یا فلزی (آلومینیومی) ساخته می‌شوند. هر کدام از آن‌ها دارای مزایا و معایب متحصر به فردی هستند که الزاما در هنگام خرید باید مورد توجه قرار بگیرند.

صندوق‌هایی با بدنه پلاستیکی معمولا زیباتر و سبکتر هستند. این در حالی است که تجهیزات فروشگاهی فلزی مستحکم‌ترند و به دلیل تبادل بهتر حرارت، از قدرت خنک کنندگی بالاتری برخوردارند. بهتر است صندوق فروشگاهی لمسی را انتخاب کنید که از مقاومت کافی در برابر نفوذ خاک و پاشش آب برخوردار باشد. علاوه بر این، باید صفحه نمایش آن در مقابل ضربه و خش نیز محکم و مقاوم باشد.

·        نوع هارد

هاردهای SSD در مقایسه با هاردهای قدیمی HDD سرعت بالا تری دارند.

>>>>>>> مطالعه بیشتر : «راهنمای جامع خرید صندوق فروشگاهی؛ از مزایا تا تفاوت‌ها»

·        قابلیت خنک شوندگی

صندوق‌های فروشگاهی معمولا این قابلیت را دارند که بیش از 12 ساعت در طول شبانه روز روشن و فعال باشند. حتی این احتمال نیز وجود دارد که در برخی مراکز خرید و فروشگاه‌ها تا 24 ساعته هم روشن باشند.

  • قبل از خرید نهایی، حتما قابلیت خنک شوندگی دستگاه را بررسی و از فروشنده بخواهید تا در این باره شما را راهنمایی کنند.

·        قابلیت نصب نمایشگر دوم

برخورداری از قابلیت نصب نمایشگر دوم در برخی نمونه‌ها، تعبیه شده است.  نمایشگر دوم درست در سمت مشتری نصب می‌شود و مزایای متعددی را ارائه می‌دهد. به طور مثال، می‌توانید فاکتور خرید را در هنگام ثبت به مشتری نشان بدهید تا در جریان قیمت‌گذاری و تخفیف‌ها قرار بگیرد. همچنین می‌توانید فیلم‌های تبلیغاتی از محصولات موجود در فروشگاه پخش و مشتری را به خرید آن‌ها ترغیب کنید.

·        نوع صفحه

صندوق‌های فروشگاهی دارای صفحه‌های لمسی مقاومتی و یا لمسی خازنی هستند. برای اینکه بتوانید از کارایی صندوق‌های لمسی مقاومتی بهره‌مند شوید، پیشنهاد می‌کنیم با ناخن و یا خودکار یا قلم مخصوص به صفحه نمایش آن ضربه بزنید.

این در حالی است که صفحات لمسی خازنی نسبت به گرما و حرارت بسیار حساس هستند و دقیقا باید مثل گوشی‌های موبایل با آن‌ها کار کرد. پیشنهاد می‌کنیم در زمان خرید صندوق فروشگاهی حتما نوع تاچ صفحه را چک کنید.

گزارش نویسی

  • همه سیستم‌های POS دارای قابلیت‌های گزارش‌دهی هستند، اما برخی از آن‌ها ابتدایی هستند، تنها با تعداد انگشت شماری از گزارش‌های از پیش تنظیم‌شده و سفارشی‌سازی محدود. سایر موارد پیشرفته هستند، با ده‌ها گزینه گزارش و فیلتر برای تجزیه و تحلیل داده‌ها برای فروش، موجودی، مشتریان و کارکنان

فول پورت

  • فول پورت بودن از ویژگی‌های مثبت برخی از صندوق‌های فروشگاهی است که باید توسط مشتری بررسی شود. تجهیز بودن به پورت‌های LAN، VGA، USB3 و COM بسیار اهمیت دارد.

قیمت صندوق فروشگاهی

آنچه که در تعیین قیمت صندوق فروشگاهی در بازار نقش تعیین کننده دارد، امکانات و قابلیت‌های سخت افزاری است که به سیستم اضافه شده است. استفاده از فناوری‌های پیشرفته و به روز و تعبیه کردن نمایشگرهای لمسی و حساس باعث شده است تا قیمت این محصول در مقایسه با دیگر نمونه‌های موجود کمی گران‌تر باشد. با در نظر گرفتن جنبه‌های مثبت و کاربردی صندوق فروشگاهی متوجه می‌شوید که قیمت آن هر چقدر هم که باشد، باز هم ارزش خرید را دارد زیرا کسب و کار شما را با سهولت بیشتری همراه و امکان کنترل جریان خرید و فروش را برای شما ممکن می‌سازد.

فروش صندوق فروشگاهی بایامکس:

صندوق فروشگاهی آخرین مرحله از فرآیند خرید مشتری در فروشگاه بوده و همچنین برای مدیران فروشگاه مهم ترین ابزار برای مدیریت کالا ها و فروش کالا و مدیریت کارکنان و مشتریان است. پس اگر صاحب کسب و کار هستید و قصد خرید صندوق فروشگاهی را دارید، لازم است یک سری نکات را در نظر بگیرید. بهتر است مقاله هنگام انتخاب صندوق فروشگاهی چه مواردی را باید در نظر گرفت؟ را مطالعه، سپس برای خرید این وسیله ضروری و کاربردی اقدام کنید.

بایامکس بزرگترین و قدیمی ترین سایت تولید و فروش صندوق فروشگاهی در ایران است. شما می‌توانید برای مشاهده انواع صندوق فروشگاهی برند بایامکس، با کلیک بر روی « صندوق مکانیزه فروش » مدل های مختلف این محصول را مشاهده کنید. همچنین شما می توانید برای آشنایی با شرکت ترنا سیستم ، همین حالا بر روی صفحه ”درباره ما ” و برای ارتباط با تیم پشتیبانی و خرید کیوسک خود سرویس بر روی تماس با ما کلیک کنید.

کاتالوگ محصولات بایامکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه :

https://bayamax.com/?p=13901

اشتراک گذاری :