6 دقیقه

زمان مطالعه

چرا خرید بارکد اسکنر مهم است؟

نقش-بارکد-اسکنر
فهرست مطالب

نقش حیاتی اسکنر بارکد در فروشگاه‌ها
بارکدها ستاره تجارت هستند. آن‌ها تقریبا روی همه بسته‌ها هستند. در دنیای امروز، این رگه‌‌های سیاه کوچک به نماد جهانی یک محصول قابل خرید تبدیل شده‌اند.
حتی فراتر از دنیای تجارت، ممکن است در یک بیمارستان بارکدهایی را روی مچ دست بیمار ببندند.

مزایای بارکدها چیست؟

بارکدها مزایای قابل توجهی برای کسب و کارها به همراه دارند، به همین دلیل است که این فناوری 70 ساله تغییر چندانی نکرده است.

 1. بارکدها یک فناوری اثبات شده و جهانی هستند
  مزایای ماندگاری بارکد در تجارت دوچندان است. اولاً، اسکن بارکد زمان کافی برای اثبات خود به‌عنوان ابزاری مؤثر برای شناسایی تجاری داشته است. ثانیاً، این مربع‌های کوچک راه راه در دنیای مدرن ما چنان مورد استفاده قرار گرفته‌اند که راه‌های ارزان قیمت بی‌شماری برای هر کسب‌وکاری وجود دارد تا از مزایای سیستم اسکن بارکد بهره‌مند شود.

به‌عنوان مثال، شما هرگز به انباری برخورد نمی کنید که از بارکد اسکنر استفاده نکند. امروزه هر سازمان، توزیع‌کننده، عمده‌فروش، انباردار، یا فروشنده در دنیای تجارت، به فناوری اسکن بارکد مجهز است.

مطالعه بیشتر >>>>> بارکد یا رمزینه چیست؟ شناخت انواع و تفاوت‌ها

 1. بارکد خطا را کاهش می دهد
  اشتباه کردن یک امر انسانی است و هیچ کس این را بهتر از کسانی که در دنیای تجارت الکترونیک هستند، نمی‌داند. هر زمان که بتوانید یک کار انسانی را برای انجام به فناوری واگذار کنید، هم در زمان صرفه جویی می‌کنید و هم خطاها را کاهش می‌دهید.

حال اگر در حجم بالاتری این خطاهای انسانی را بخواهیم در نظر بگیریم: در سیستم حمل و نقل، دریافت و خرید و فروش میلیاردها محصول و…. تعداد خطاهای معرفی شده فاجعه بار خواهد بود. بارکدها با سیستم‌بندی نحوه جمع‌آوری و ردیابی داده‌های محصول به جلوگیری از این موارد کمک می‌کنند و نکته اصلی این است که خطاها پرهزینه هستند. آن‌ها باعث افت سوددهی در تجارت‌ها، اتلاف وقت و ایجاد  وقفه در مرحله ارسال و تحویل و در نتیجه افت کسب و کار شما می‌شوند.

 1. بارکدها ارزان و مجزا هستند
  اگر بخواهید یک قوطی گوجه فرنگی از فروشگاه مواد غذایی بخرید و بارکدی در زیر قوطی باشد هزینه چاپ زیادی برای فروشنده ندارد و این باعث می‌شود که تمامی محصولات فروشگاه از لیبل بارکد برخوردار باشند، بدون اینکه هرروز یک نفر بخواهد روی کالاها قیمت درج کند.

علاوه بر این، بارکدها ارزان هستند. این فناوری بیش از نیم قرن است که وجود دارد و هزینه تولید و چاپ بسیار کمی دارد. اسکنرهای بارکد ارزان هستند و در سراسر جهان به‌عنوان استاندارد طلایی برای اسکن محصول استفاده می‌شود.

خواه اقلامی برای فروش داشته باشید، مواد خام، محصولات نهایی، ابزار، لوازم قطعات، یا هر چیز دیگری، مدیریت موجودی بارکد دارای مزایای سودآوری است.

چرا کسب و کارها از سیستم‌های بارکدینگ استفاده می‌کنند؟

باور کنید یا نه، بارکدها در سال 1951 اختراع شدند اما تا دهه 70 از نظر تجارتی موفق نبودند و زیاد مورد استقبال قرار نگرفته‌اند. به سختی می‌توانید فناوری دیگری را که در دهه 50 توسعه یافته و امروز هم به آن تکیه می‌کنیم، پیدا کنید. اما بارکد اسکنرها امروزه جزو محبوب‌ترین‌هاست.

۱.پیاده سازی سیستم بارکدخوان

بسیاری از صاحبان کسب و کارهای مختلف تصور می‌کنند که اجرا و پیاده سازی سیستم بارکدخوان ممکن است سخت و پیچیده باشد. برخلاف تصور این افراد، پیاده ‌سازی یک سیستم اسکن بارکد بسیار ساده و راحت بوده و اصلا ترسناک نیست. در اینجا روند گام به گام نحوه انجام و پیاده سازی آن آمده است.

مطالعه بیشتر >>>>> بارکدخوان چیست؟

ابتدا هدف خود را از خرید بارکد اسکنر مشخص کنید

این مرحله در واقع پاسخگویی به این سوال مهم است که شما با خرید بارکد اسکنر دقیقا می‌خواهید به چه هدفی دست پیدا کنید؟ آیا شما مشکل حل نشده‌ای دارید که فقط با استفاده از بارکدخوان برطرف می‌شود؟چنانچه شما در زمینه جمع‌آوری و ذخیره‌ سازی داده‌های موجود در انبار خود با مشکل رو برو هستید، پیاده‌‌سازی سیستم بارکد می‌تواند برای شما مفید باشد. پس از اینکه نیاز واقعی خود را از خرید و پیاده سازی دستگاه بارکدخوان به طور کاملا دقیق مشخص کردید، حال نوبت به تصمیم گیری جدی برای اجرای این سیستم می‌رسد. با توجه به اینکه بارکدخوان یک ابزار بسیار مفید برای مدیریت موجودی است، تا جایی که می‌توانید برای خرید آن وقت بگذارید و روند کار را به صورت اصولی یاد بگیرید.

 1. قبل از انتخاب یک سیستم برای پیاده سازی، مشکل خاصی را که می‌خواهید با فناوری بارکد حل کنید، شناسایی کنید. هر مشکلی که با جمع‌آوری و ذخیره‌سازی مطمئن داده‌ها قابل رفع باشد، با پیاده‌سازی سیستم بارکد قابل رفع است
 2. تنظیم زیرساخت‌ ها و آماده سازی ابزار های جانبی
 3. خرید بارکدخوان مناسب

برای تجزیه و تحلیل رویه‌های فعلی کسب‌وکارتان زمان بگذارید و دقیقاً تصمیم بگیرید که بارکد چگونه می‌تواند به شما کمک کند. پس از آن، وقت آن است که به مرحله بعدی بروید.

بارکد-اسکنر-در-انبار

انجام حسابرسی راحت و آسان با خرید بارکد اسکنر

حسابرسی، جزو ضروری و جدایی ناپذیر تجارت، محسوب می شود. صاحبان کسب و کارهای مختلف می‌توانند از بارکدخوان برای رسیدگی به فعالیت‌های حسابرسی استفاده کنند. در واقع، این سیستم به‌عنوان یک از معتبرترین و شاید بهترین روش عمومی در جهت حسابرسی کسب و کارهای متعدد، شناخته می‌شود. همه ما به خوبی می‌دانیم که شمارش اقلام مختلف در انبارهای بزرگ چقدر وقت‌گیر و خسته کننده است و طبعا میلی به انجام اینکار هم نداریم. از سوی دیگر، اطلاع داشتن در مورد موجودی انبار ها، اهیمت فوق العاده زیادی دارد. بنابراین می‌توانید با خرید بارکد اسکنر، با یک تیر چند نشانه را هدف قرار دهید. اول اینکه در وقت خود صرفه جویی می‌کنید، دوم اینکه شمارش اقلام مختلف را با بررسی تعداد ثبت شده در سیستم، به راحتی متوجه می‌شوید. در نتیجه می‌توانید با سرعت بیشتر، حسابرسی دقیق و بدون خطا و همینطور صرفه جویی در وقت، یک کسب و کار عالی داشته باشید. با توجه به اینکه در پایان سال بر اساس تعداد فروش، درآمد شما برآورد می شود، بسیار مهم است که یک بارکد اسکنر را خریداری و از مزایای بیشمار آن بهره‌مند شوید.

 امکان تفکیک سازی اقلام مختلف با دستگاه بارکدخوان

یکی دیگر از مزایای منحصر به فرد بارکدخوان این است که فرصت دسته بندی محصولات را در اختیار شما قرار می‌دهد. هر یک از بارکدهایی که به پشت محصول چسبانیده می‌شود، نشان‌دهنده دسته‌بندی مخصوص آن نیز هست. به همین دلیل لازم است که برای این مورد نیز وقت کافی صرف کنید تا بعدا دچار مشکلات جانبی نشوید. اجازه بدهید با یک مثال، این موضوع را شفاف­ کنیم. فرض کنید شما صاحب یک فروشگاه پوشاک هستید و انواع تیشرت‌های ساده، رنگی و… را برای فروش عرضه می‌کنید. وقتی شما برای هر دسته از انواع لباس‌های موجود، بارکد قرار می‌دهید، امکان پیگیری‌های بعدی برای حسابرسی را ساده‌تر می‌کنید.

2.تنظیم زیرساخت‌ ها و آماده سازی ابزار های جانبی

اکنون شما هدف خود را از خرید دستگاه بارکدخوان به طور کاملا دقیق می دانید. حال نوبت به تنظیم زیر ساخت‌ها و آماده‌سازی ابزار های جانبی فرا می رسد. ماجرا  از این قرار است که اکنون شما باید محصولات خود را آماده و تجهیزات دیگری که در ادامه روند کار به آن‌ها نیاز دارید را در این مرحله تهیه کنید. این مرحله دارای سه بخش مهم است.

 • تولید و چاپ بارکد
 • دستگاه بارکدخوان برای خوانش و رمزگشایی سیستم بارکد
 • بستری که اطلاعات بارکد رمزگشایی شده در خود جای می‌دهد (مانند ترازو یا صندوق فروشگاهی یا سیستم حسابداری)

تمامی این بخش‌ها دارای قابلیت پیاده سازی بسیار آسان و البته مقرون به صرفه دارند. پس اصلا جای نگرانی برای هزینه‌های اجرایی کردن بارکدخوان وجود ندارد.

3.خرید بارکد اسکنر مناسب

پس از اینکه مراحل قبل را به طور موفقیت آمیز پشت سر گذاشتید، نوبت به خرید سیستم بارکد اسکنر می رسد.

مطالعه بیشتر >>>>> قبل از خرید بدانید: ویژگی‌های بارکدخوان خوب

نتیجه گیری:

با توجه به اهمیت بارکد در افزایش سرعت و دقت در فروش، نیاز است تا شما یک دستگاه بارکدخوان مناسب برا اسکن بارکدها داشته باشید. تنوع گسترده موجود در بازار به احتمال زیاد شما را گیج و سردرگم خواهد کرد. چون دستگاه‌های بارکدخوان در طول زمان تغییرات زیادی را تجربه کرده‌اند و امروزه شاهد وجود مدل‌های متنوع و گسترده‌ای از این دستگاه در سطح بازار هستیم که هر یک از آن‌ها دارای قیمت و ویژگی متفاوتی هستند

خرید انواع دستگاه بارکدخوان بایامکس

دستگاه های بارکد خوان بایامکس در 5 مدل مختلف با ویژگی های متعدد تولید و عرضه می‌شود. یکی از مدل‌های پرفروش و پرکاربرد بایامکس است. این بارکد اسکنر بی‌سیم با قابلیت اسکن سریع  انواع بارکدهای یک بُعدی و دو بُعدی و حتی بارکدهای مخدوش و کم رنگ شما را شگفت زده خواهد کرد. بارکدخوان HEROPLUS طراحی جذاب همراه با بدنه‌ای مقاوم در برابر سقوط از ارتفاع ۱.۵ متری دارد و از درجه حفاظتی IP42 بهره می‌برد.

شما می‌توانید برای خرید انواع دستگاه بارکدخوان به صفحه محصولات، برای آشنایی بیشتر با شرکت ترنا سیستم به صفحه درباره ما و برای ارتباط با تیم پشتیبانی به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه :

https://bayamax.com/?p=13137

اشتراک گذاری :